Аналитичната платформа Santiment публикува седмичен доклад относно колебанията в цената на Биткойн.
По-специално, в този доклад изследователите са анализирали обективни събития и причини, поради които цената на първата криптовалута е пробила границата от 40,000 долара.
Настъпиха три основни събития. По-точно, две от тях са свързани с Amazon и с Tether.
Several major events impacted #Bitcoin‘s price this week. The rally started after a report that #Amazon intends to accept $BTC payments by year end. Then, #Tether news caused volatility, followed by #Amazon publicly denying #crypto payment intentions. https://t.co/Au4ArRTrsv pic.twitter.com/N6uaiPAzb9
— Santiment (@santimentfeed) July 27, 2021
В понеделник, 26-ти юли, цената на водещата криптовалута проби границата от $40,000 за първи път от средата на юни на фона на слуховете, че компанията скоро ще започне да приема Биткойн като разплащателно средство за стоки.
Тези слухове бяха предизвикани от обява за работа на уебсайта на Amazon търсеща специалист по блокчейн и цифрови валути. Търсещият работа трябваше да „дефинира визията и стратегията“ за бизнес веригата на компанията.
Седмицата също започна с доклад от Министерството на правосъдието на САЩ, че Tether е разследван от началото на своите операции.
Например USDT, емитент на стабилна монета, е заподозрян в укриване на информация от банки. По-късно обаче Tether заяви, че докладите, включващи обвинения в банкови измами, са опит за дискредитирането му.
По-късно Amazon отрече съобщенията, че възнамерява да приема плащания с Биткойн до края на годината. В изявление компанията заяви, че няма конкретни планове за това и че тези слухове са неверни.
Santiment съобщава, че движението на цените на BTC тази седмица със сигурност е силно, макар и недостатъчно, за да се обърне тренда.
Въпреки факта, че първата криптовалута продължава да се движи, за да преодолее силната съпротива от $40,000, настроението на пазара все още е мечи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Крипто като хедж срещу девалвацията на фиатните валути?
MARA Holdings разкри плановете си за популяризиране на Стратегическия Биткойн резерв (SBR) във всички 50 американски щата и на федерално ниво.
Неотдавнашните движения на цената на Биткойн предизвикаха оптимизъм сред анализаторите.
По време на Световния икономически форум в Давос главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг подчерта нарастващото значение на Биткойн, като го нарече по-добра форма на пари в сравнение със златото.
Питър Шиф, дългогодишен критик на Биткойн, отново предизвика полемика, като определи водещата криптовалута като „меме монета“.