Японската агенция за финансови услуги (FSA) пусна за пръв път вътрешната статистика за търговия с криптовалути.
Според данните, събрани от 17 обменни бюра за криптовалути в Япония, към 31-и март тази година страната има най-малко 3,5 милиона индивида, които търгуват със криптовалути като реални активи.
Сред тях, крипто инвеститори в 20-те, 30-те и 40-те си, представляват по-голямата част, съответно 28, 34 и 22%, от общата популация на крипто търговци в Япония.
Обявена на първото заседание на изследователска група за обмен на криптовалути, създадена от FSA в началото на март, появата на данните показва усилието от страна на FSA за постигане на по-голяма прозрачност в индустрията след скорошния хак на една от местните борси – Coincheck.
Според FSA проучването и оповестяването на националните статистики за търговия е първа стъпка към по-всеобхватно проучване на институционалните проблеми в търговското пространство за криптовалути в Япония.
За сравнение, финансовият регулатор също така разкри в последния си доклад, че броят на търговците, инвестиращи в марджини и фючърси на криптовалути, е около 142,842 към края на март.
Забележим е основният контраст в ръста на годишния обем на търговията, привлечен към тези два различни типа инвестиции.
Според данни на FSA например, годишният обем на търговия на биткойн се е увеличил от 22 милиона долара от 31-и март 2014 г. до 97 млрд. Долара през 2017 г.
Същевременно търговията с марджини, кредит и фючърси на Биткойн като основен актив, се е увеличила от едва 2 млн. долара през 2014 г. до скандалната сума от 543 млрд. долара само през 2017 г., посочи агенцията.
Майкъл Бъри, инвеститорът предвидил ипотечната криза от 2008 г., продава почти всички активи от портфейла си, предупреждавайки за масивен срив на фондовия пазар.
Един от военните фондове с нестопанска цел в Украйна е похарчил $54 милиона от даренията си в криптовалута за военно оборудване, докато страната навлиза в 25-ата си седмица от нахлуването на Русия.
Бившият хедж фонд мениджър Мартин Шкрели твърди, че масовият срив на неговата криптовалута, наречена Мартин Шкрели Ину (MSI), се дължи на хакерска атака, която е резултат от опит за изтегляне на порнографски файл.
Robinhood понижи офертата си за придобиване на британската финтех компания Ziglu, като намали първоначално предложения размер на сделката от $170 милиона на $72.5 милиона на фона на бурните времена за крипто стартъпите.