Японската агенция за финансови услуги (FSA) пусна за пръв път вътрешната статистика за търговия с криптовалути.
Според данните, събрани от 17 обменни бюра за криптовалути в Япония, към 31-и март тази година страната има най-малко 3,5 милиона индивида, които търгуват със криптовалути като реални активи.
Сред тях, крипто инвеститори в 20-те, 30-те и 40-те си, представляват по-голямата част, съответно 28, 34 и 22%, от общата популация на крипто търговци в Япония.
Обявена на първото заседание на изследователска група за обмен на криптовалути, създадена от FSA в началото на март, появата на данните показва усилието от страна на FSA за постигане на по-голяма прозрачност в индустрията след скорошния хак на една от местните борси – Coincheck.
Според FSA проучването и оповестяването на националните статистики за търговия е първа стъпка към по-всеобхватно проучване на институционалните проблеми в търговското пространство за криптовалути в Япония.
За сравнение, финансовият регулатор също така разкри в последния си доклад, че броят на търговците, инвестиращи в марджини и фючърси на криптовалути, е около 142,842 към края на март.
Забележим е основният контраст в ръста на годишния обем на търговията, привлечен към тези два различни типа инвестиции.
Според данни на FSA например, годишният обем на търговия на биткойн се е увеличил от 22 милиона долара от 31-и март 2014 г. до 97 млрд. Долара през 2017 г.
Същевременно търговията с марджини, кредит и фючърси на Биткойн като основен актив, се е увеличила от едва 2 млн. долара през 2014 г. до скандалната сума от 543 млрд. долара само през 2017 г., посочи агенцията.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.