Японската агенция за финансови услуги (FSA) пусна за пръв път вътрешната статистика за търговия с криптовалути.
Според данните, събрани от 17 обменни бюра за криптовалути в Япония, към 31-и март тази година страната има най-малко 3,5 милиона индивида, които търгуват със криптовалути като реални активи.
Сред тях, крипто инвеститори в 20-те, 30-те и 40-те си, представляват по-голямата част, съответно 28, 34 и 22%, от общата популация на крипто търговци в Япония.
Обявена на първото заседание на изследователска група за обмен на криптовалути, създадена от FSA в началото на март, появата на данните показва усилието от страна на FSA за постигане на по-голяма прозрачност в индустрията след скорошния хак на една от местните борси – Coincheck.
Според FSA проучването и оповестяването на националните статистики за търговия е първа стъпка към по-всеобхватно проучване на институционалните проблеми в търговското пространство за криптовалути в Япония.
За сравнение, финансовият регулатор също така разкри в последния си доклад, че броят на търговците, инвестиращи в марджини и фючърси на криптовалути, е около 142,842 към края на март.
Забележим е основният контраст в ръста на годишния обем на търговията, привлечен към тези два различни типа инвестиции.
Според данни на FSA например, годишният обем на търговия на биткойн се е увеличил от 22 милиона долара от 31-и март 2014 г. до 97 млрд. Долара през 2017 г.
Същевременно търговията с марджини, кредит и фючърси на Биткойн като основен актив, се е увеличила от едва 2 млн. долара през 2014 г. до скандалната сума от 543 млрд. долара само през 2017 г., посочи агенцията.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.