Ерик Ворхийс, главният изпълнителен директор на ShapeShift каза, че нарастващият дълг на САЩ, който се движи около $21,7 трилиона през ноември, неизбежно ще предизвика голям скок при криптовалутите.
Когато настъпи следващата глобална финансова криза и светът осъзнае, че организации с дълг от $20 трилиона не могат да ги върнат обратно и по този начин трябва да отпечатат нови пари, от това следва, че фиат е обречен. Гледайте какво се случва с крипто.
За да се изплати националният дълг, Ворхийс предложи правителството и федералния резерв да отпечатат повече фиктивни пари, което ще доведе до инфлация и спад в покупателната способност на американския долар.
BlackRock, най-големият мениджър на активи в света с над $6,317 трилиона под управление, е последната голяма финансова институция, която изрази загриженост по отношение на бързо нарастващия национален дълг на САЩ.
Изпълнителният директор на конгломерата Лари Финк заяви, че американското правителство се насочва към проблемa с предлагането, поради нарастващия бюджетен дефицит на страната. В началото на следващата година, Финк отбеляза, че САЩ могат да бъдат принудени да заемат $1 трилион годишно.
Нарастващата инфлация на щатския долар, както показват покачващите се лихвени проценти на Федералния резерв, стана твърде висока, за да се поддържа икономиката.
„Това би могло да бъде истинският проблем, свързан с всичко: имаме лихвени проценти, които стават твърде високи, за да поддържат икономиката с растящи темпове“, каза изпълнителният директор на BlackRock.
Нуриел Рубини, професор в университета NYU Stern и крипто скептик, повтори мнението на Финк, подчертавайки, че лихвеният процент се е увеличил до момент, в който икономиката на САЩ не може да се сравни с темпа на растеж.
„Второ, тъй като стимулът не беше точно определен, американската икономика сега прегрява и инфлацията се покачва над целта. Федералният резерв на САЩ ще продължи да увеличава лихвения процент на федералните фондове от сегашните си 2% на най-малко 3,5% до 2020 г.“, каза Рубини, предвиждащ голяма финансова криза до 2020 г.
Ако финансовата криза трябва да настъпи до края на 2020 г., както се предвижда от много икономисти в САЩ, главно поради прекалено високия лихвен процент, посочен от Федералния резерв, американският долар би могъл да спадне значително като стойност и да насочи инвеститорите към активи, които могат да пазят стойност както златото и криптовалутите, чиято стойност не зависи от световната икономика.
Вини Лингам, основател на Civic и съдружник в Multicoin Capital, заяви, че през следващите 10 години ще има повече богатство в крипто сферата, отколкото през последните десет години. Това ще се случи въпреки няколкото големи корекции, пред които е изправен пазарът и ще продължи да се развива през годините.
Повече богатство ще бъде създадено в крипто през следващите 10 години, отколкото през последните 10 години. Но помнете, че като всяка история на успеха това няма да се случи в права линия. Продължавайте да вярвате и просто бъдете търпеливи.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.