Австралийски инвеститори са изгубили над 2 милиона долара от измами свързани с криптовалути.
Това съобщи комисията по конкуренция и защита на потребителите на страната. Тя обяви намиранията си в понеделник в годишен доклад ,отбелязвайки че ръста в измамите кореспондира с повишаването на цените на криптовалутите. От изгубените през 2017 г. 2 милиона долара, измамите струват на потребителите средно 100 000 долара месечно. През декември обаче, когато цената на биткойна скача до 20 000 долара, загубите надхвърлят 700 000.
В доклада се посочва, че фалшивите ICOта, крипто пирамидални схеми и ransomware вируси са били често срещани средства за измама на потребителите. Комисията заяви, че очаква измамите да продължат, отбелязвайки, „както при другите измами, това вероятно е само върха на айсберга“.
Докладът подчертава един случай на епидемия от измами, които се разпростират по света. Само седем изявени измами, хакове и атаки през 2017-та доведоха до загуба на около $ 490 милиона. По същия начин Wall Street Journal наскоро съобщи, че от 1 450 ICO, които са прегледали, 271 са имали „червени знамена, които включват плагиатствани инвестиционни документи, обещания за гарантирани връщания и липсващи или фалшиви изпълнителни екипи.“
Като се има предвид това, докладът отбелязва, че австралийците като цяло са загубили повече от 340 милиона долара в измами. Като 64 милиона щатски долара са били загубени за инвестиционни измами миналата година.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.