Осемнадесет американски щата, ръководени от републикански главни прокурори, предприемат съдебни действия срещу Комисията по ценни книжа и фондови борси, като основната им цел е председателят на SEC Гари Генслeр.
Както съобщи Елеонор Терет от Fox Business, щатите твърдят, че ръководството на Генслер е преминало в крайно „превишаване на регулаторните правомощия„, което задушава сектора на криптовалутите.
Искът обвинява председателя, че е възприел стратегия на „регулиране чрез налагане„, която според щатите измества на заден план правомощията им по отношение на местните икономически въпроси. Те твърдят, че тази агресивна позиция не е насочена към защита на инвеститорите, а по-скоро към упражняване на контрол върху индустрията.
Откакто встъпи в длъжност като председател на SEC, Генслер предприе множество действия по правоприлагане срещу големи крипто компании, твърдейки, че те действат в неясна правна територия.
Този тежък подход предизвика ожесточена съпротива, като мнозина в индустрията вече го разглеждат като главен опонент. На фона на нарастващите призиви за оставката на Генслер и неотдавнашните му противоречиви изказвания, спекулациите относно бъдещето му в SEC продължават да нарастват.
Върховният съд на САЩ отказа да се намеси в съдебно дело срещу Nvidia, като по този начин позволи на акционерите да продължат делото си относно приходите на компанията, свързани с крипто.
На 10 декември Шактиканта Дас завърши мандата си като управител на Резервната банка на Индия (RBI) и се възползва от възможността да изтъкне трайната си визия за индийската икономика, подчертавайки по-специално ролята на дигиталните иновации.
Делото за несъстоятелност на FTX продължава да се развива със значителни промени, тъй като последните документи разкриват възстановяването на милиони от политически дарения, направени от борсата.
Бившият председател на Фед в Кливланд Лорета Местер предполага, че Федералният резерв може да се наложи да преосмисли стратегията си за лихвените проценти в резултат на последните тенденции при инфлацията.