НАЧАЛО Други

14-годишно момиче прави рекордни продажби на NFT в мрежата на Solana

20.10.2021 14:08 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
14-годишно момиче прави рекордни продажби на NFT в мрежата на Solana

Преди пет години младите хора не биха могли да си представят, че тяхното произволно изкуство може някога да е от полза, освен да задоволи изискванията в училище.

Днес нещата са различни. С бума на NFT, тийнейджърите привличат особено вниманието на колекционерите на дигитално изкуство, като събират милиони приходи от продажбата на незаменими токени.

Абигейл, известна още като “PeachSunday” в света на дигиталното изкуство, е една такава тийнейджърка, която има причина да се усмихне заради отдадеността си на рисуването. 14-годишната, която в момента е в първата си година в гимназията, наскоро спечели над $435,000 от продажбите на всичките си 8,000 изброени NFT, продадени чрез мрежата Solana.

Нейните произведения на изкуството, известни като “Belugies“, бяха включени в Alpha Art, пазар за NFT, който понастоящем позволява на потребителите да купуват/продават базирани на Solana NFT без такси за листинг.

Whale Orgs и детски болници получават част от приходите

Описана като “сладката колекция от ръчно илюстрирани, алгоритмично генерирани NFT, достъпни на Solana“, Абигейл казва, че произведенията на изкуството са вдъхновени от нейната любов към животните, креативността и различните морски създания със специално внимание към застрашения кит белуга.

Успешните купувачи ще съхранят своето изкуство в портфейлите, които използват за извършване на покупката, и те ще могат да ги видят във ‘фантомни‘ портфейли и на пазара Solana, след като интегрират договора.

Сега Абигейл планира да дари значителна част от приходите от своите първични и вторични продажби на NFT на няколко организации за китове белуга (10%) и Sunshine Kids Foundation, програма за детска болница (10%). Тя също така има планове да осинови белуги, чието спонсорство ще бъде дадено на случайни собственици на ‘Belugies‘.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Инвеститор отказа рекордните $9.5 милиона за своето NFT

Бенямин Ахмед е друг 12-годишен художник, който прави сериозни печалби покрай NFT манията. С колекция, наречена “Weird Whales“, която има над 3,350 уникални NFT, програмистът-тийнейджър, който стартира проекта си като образователно начинание, вече е реализирал продажби на стойност над 1,800 ETH (приблизително $6,773,130).

Появата на дигитално изкуство и смарт договори откри нов начин за създателите, избягвайки физическите рисунки и творения, да участват в този така популярен пазар. Въпреки че се твърди, че 90% от всички издадени NFT са безполезни, новината за стартиране на NFT пазари от гигантски борси като Coinbase обрисува различна картина. Компании като Twitter, Tiktok и Visa вече проявиха интерес към тази индустрия, която изглежда се насочва към все  по-светло бъдеще.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Златните резерви на централните банки достигат рекордни нива

Тъй като златото потенциално може да възвърне традиционната си роля на актив убежище във времена на несигурност, в поведението на световните централни банки се забелязва забележителна промяна, като фокусът върху натрупването на благородния метал се отклонява от историческите норми.

24.04.2024 22:00 2 мин. четене

Американски политик спечели $1 милиона за ден от търговия с акции

Нанси Пелоси, познат политик от САЩ, наскоро привлече вниманието към значителните си финансови печалби, които на 23 април, както се твърди, са надхвърлили $1 милион.

24.04.2024 17:00 1 мин. четене

Binance разкри нова услуга на платформата си за търговия

Binance (BNB), водещата крипто борса по обем на търговията, представи значителен ъпгрейд, въвеждайки прозрачен и ресурсно ефективен набор от инструменти за спот copy trading за милиони трейдъри.

24.04.2024 15:00 2 мин. четене

Защо криптовалутите се използват в широк спектър от платформи

Криптовалутите стават много популярни в много части на света поради уникалните си характеристики.

24.04.2024 12:51 5 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.