Главният изпълнителен директор на интернет фирма, базирана в Лас Вегас, е изправен пред тежки правни последици, които могат да достигнат до 127 години затвор, след като е осъден за участие в незаконни дейности, свързани с Биткойн.
Тази седмица Министерството на правосъдието (МП) оповести резултата от делото.
Мартин Мизрахи, на 51 години, е използвал своята компания LV.net като канал за получаване на средства от различни незаконни предприятия. Той е използвал Биткойн за изпиране на над $4 милиона, част от които са били свързани с мексикански картели, както и средства от благотворителна организация, станала жертва на хакерска атака.
От февруари 2021 г. Мизрахи получава значителни плащания в брой от сътрудници, свързани с мексикански картели, като се стреми да прикрие произхода на печалбите от наркотици. Освен това той изиграл роля в изпирането на $3 милиона, откраднати от организация с нестопанска цел, базирана в Ню Йорк, която станала обект на измама чрез електронна поща.
Освен това Мизрахи организирал измами с кредитни карти на стойност $8 милиона чрез своята компания. Той изфабрикувал фактури и ги представил на финансовите институции и компаниите за кредитни карти, за да оправдае измамните разходи.
Първоначално Мизрахи отрича обвиненията, като твърди, че получените от него средства са законни плащания за транзакции с Биткойн. Той твърди, че не е знаел за никакви нелегитимни източници, които да стоят зад преведените средства.
След 12-дневен съдебен процес Мизрахи е признат за виновен по осем обвинения, включително за банкова измама, пране на пари и кражба на самоличност при утежняващи обстоятелства.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.