Публично търгувана компания за копаене на Биткойн, Riot Blockchain, отчете рекордни приходи за второто тримесечие на 2021 г.
В своя тримесечен финансов отчет от 23-ти август базираната в САЩ фирма отчита $31.5 милиона приходи, свързани с криптодобив, за тримесечния период – с около 1,540% повече от приходите за второто тримесечие на 2020 г., които бяха приблизително $1.9 милиона.
Нарастващите приходи от копаенето на крипто донесоха рекорден тримесечен нетен доход от $19.3 милиона. За разлика от това, компанията претърпя $10.6 милиона нетна загуба за второто тримесечие на 2020 г.
Към 30-ти юни 2021 г. Riot притежава парични средства и Биткойн на стойност $195.4 милиона. Към 31-ви юли неодитираното Биткойн салдо на компанията е в размер на 2,687 BTC (приблизително $132.6 милиона).
Фирмата също така отчита 38% увеличение на общия брой BTC, които е добила в сравнение с предходното тримесечие, като Riot генерира 675 BTC в сравнение с 491 BTC през Q1.
Изпълнителният директор на Riot Blockchain, Джейсън Лес, приписва тези резултати на придобиването на Whinstone US в началото на април, което е най-голямото съоръжение за копаене на BTC, базирано в Тексас, като заявява:
„Riot агресивно разширява капацитета си в Whinstone, който се очаква да осигури критичната инфраструктура, необходима за успешно изпълнение, за да стимулира непрекъснатия растеж на компанията.“
През второто тримесечие Riot инициира разширение от 400 мегавата в Whinstone с четири сгради на обща площ около 240,000 квадратни метра, които в момента се строят. Riot закупи съоръжението за $650 милиона.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 35% от купувачите на криптовалути казват, че са повлияни от Илон Мъск
През април бе съобщено, че производството на Биткойн на Riot е скочило с 80% в сравнение с нивата преди халвинга. Фирмата продължи експанзията си, като закупи още 42,000 Antminer копачки от Bitmain през същия месец.
В отговор на новината акциите на Riot скочиха със 7.6% в понеделник до $36.93 от затварянето в петък на $34.32.
VanEck подаде предложение до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) за своя нов ETF „On-chain Economy“, чиято цел е да осигури експозиция към екосистемата на дигиталните активи, без да инвестира директно в криптовалути.
Последните 2 дни възвърнаха бичия оптимизъм, като общата пазарна капитализация се върна на ниво от $3.52 трилиона
На 15 януари Министерството на правосъдието на САЩ обяви, че BitMEX и нейната компания майка HDR Global Trading Limited са глобени със $100 милиона за нарушения на Закона за банковата тайна (Bank Secrecy Act – BSA).
Coinbase отново въведе в САЩ заеми, обезпечени с Биткойн, като даде възможност на потребителите да заемат средства, използвайки своите дигитални активи като обезпечение.