Публично търгувана компания за копаене на Биткойн, Riot Blockchain, отчете рекордни приходи за второто тримесечие на 2021 г.
В своя тримесечен финансов отчет от 23-ти август базираната в САЩ фирма отчита $31.5 милиона приходи, свързани с криптодобив, за тримесечния период – с около 1,540% повече от приходите за второто тримесечие на 2020 г., които бяха приблизително $1.9 милиона.
Нарастващите приходи от копаенето на крипто донесоха рекорден тримесечен нетен доход от $19.3 милиона. За разлика от това, компанията претърпя $10.6 милиона нетна загуба за второто тримесечие на 2020 г.
Към 30-ти юни 2021 г. Riot притежава парични средства и Биткойн на стойност $195.4 милиона. Към 31-ви юли неодитираното Биткойн салдо на компанията е в размер на 2,687 BTC (приблизително $132.6 милиона).
Фирмата също така отчита 38% увеличение на общия брой BTC, които е добила в сравнение с предходното тримесечие, като Riot генерира 675 BTC в сравнение с 491 BTC през Q1.
Изпълнителният директор на Riot Blockchain, Джейсън Лес, приписва тези резултати на придобиването на Whinstone US в началото на април, което е най-голямото съоръжение за копаене на BTC, базирано в Тексас, като заявява:
„Riot агресивно разширява капацитета си в Whinstone, който се очаква да осигури критичната инфраструктура, необходима за успешно изпълнение, за да стимулира непрекъснатия растеж на компанията.“
През второто тримесечие Riot инициира разширение от 400 мегавата в Whinstone с четири сгради на обща площ около 240,000 квадратни метра, които в момента се строят. Riot закупи съоръжението за $650 милиона.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 35% от купувачите на криптовалути казват, че са повлияни от Илон Мъск
През април бе съобщено, че производството на Биткойн на Riot е скочило с 80% в сравнение с нивата преди халвинга. Фирмата продължи експанзията си, като закупи още 42,000 Antminer копачки от Bitmain през същия месец.
В отговор на новината акциите на Riot скочиха със 7.6% в понеделник до $36.93 от затварянето в петък на $34.32.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.