Начало » Други » Застрахователният гигант Алианц интегрира блокчейн за парични преводи

Застрахователният гигант Алианц интегрира блокчейн за парични преводи

19.04.2018 21:33 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Застрахователният гигант Алианц интегрира блокчейн за парични преводи

Застрахователният гигант "Алианц" тества токен, чрез който да прехвърля пари между своите глобални филиали, без да се занимава с валутни преводи и други разходи, породени от неефективността на текущата методика.

Разработването на т. нар. „Allianz token“ се подпомага от блокчейн startup Adjoint, който създава собствена блокчейн концепция в проектта. Adjoint отказа да предостави повече информация.

Oliver Volk, специалист по блокчейн на Алианц и представител на блокчейн консорциума B3i, потвърди, че въпросният токен е в процес на разработка.

„Да, мислим за един Алианц token, благодарени на който парите, които идват, ще бъдат конвертирани в конкретния токен“, каза той пред CoinDesk и добави:

„Но това е много голямо животно и ние не знаем какъв вид регулаторни ограничения има.“

Волк каза, че „Алианц“ токен ще бъде „много полезен, за да се преборим с валутните ограничения“.


„Има още много неща, които ще е възможно да оптимизираме, особено ако работим с определени валути, които не приемаме в централата ни и трябва да бъдат конвертирани“.

Волк каза, че би било смислено да се разчита по-малко на банковата система, тъй като това би довело до множество спестявания от комисионни.

Алан Кабел, мениджър на програмата за иновации в Централна и Източна Европа в Алианц AGCS, заяви, че идеята за този токен е произлязла от предишния си прототип, създаден с цел, една презастрахователна компания да предоставя услуги на друга компания.

„Основната идея е напълно легалното прехвърляне на пари от едната страна на света в друга“, каза Кабело. „Поради регулиране и управление и т.н., трябва да го преместите от една единица в друга – и това отнема време.“

В момента един паричен превод отнема твърде много време. В повечето случай става дума за от два до три дни. Процесът е дълъг и сложен е зависим от много странични фактори. Това коства твърде много усилия.

Проблемът е широко разпространен, добави Кабело.

„Всяка отделна голяма индустрия и всяка голяма компания има проблеми да получава пари от едната страна на света в друга“.

Според Volk, корпоративният екип на „Алианц“ преброил имейлите, които се занимават с прехвърлянето на определена сума и бройката достигнала над 2000 души.

Cabello подчерта, че блокчейн проекта на „Алинц“ няма нищо общо криптовалутите,като заяви, че токена е обвързан с долара като валута.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

BlackRock иска да добави стейкинг към своя Етериум ETF

BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.

18.07.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сбербанк се стреми към доминация в руския сектор за крипто попечителство

Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.

18.07.2025 10:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.