Home

Защо все още не се доверяваме напълно на блокчейн?

11.05.2019 11:38 3мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо все още не се доверяваме напълно на блокчейн?

Независимо дали го приемаме или не, живеем в ера на дигитализация и технологична революция. Процентът на хората по света, които имат достъп до интернет не спира да расте, като към момента 56% от световното население е свързано към глобалната мрежа през най-разнообразни устройства.

Фактът, че сме част от един “свързан” свят дава възможност на всеки от нас като индивидуалност, общност или бизнес структура да се възползва от безкрайните възможности, които новите технологии предоставят.

Интернет обаче все още не е разгърнал пълния си потенциал. Няма спор, че текущата глобална мрежа не спира да се разраства и прави комуникацията и изпращането на съдържание между нас изключително лесно. Но дойде времето, когато интернет трябва да бъде награден. Трябва да премине към следваща генерация, където да бъде възмножна истинската “пиър ту пиър” обмяна на стойност.

Когато се стигне до момента да се изпращат пари, винаги се стига до сериозен посредник в лицето на банка или правителство, от който да зависи крайният резултат от процеса. Какво ще се случи, ако това може да правим това през P2P

Кой е Сатоши Накамото?

Преди 10 години човек или група от хора създават протокола на Биткойн под псевдонима Сатоши НакамотоТогава реално се открива решението на горепосечения проблем, което се предоставя на интернет обществото и се създава концепцията за блокчейн.

Идея зад технологията е лесното съхраняване, изпращане или проследяване на стойност без необходимостта от посредници и няма спор, че няма по-добър вариант към текущата дата това да се случва. Може би повето хора не могат да осъзнаят, колко е ценно това за всеки един човек и това е причината блокчейн все още да бъде не напълно приеман и дори подценяван.

Тук не става дума за абсолютна революция, унищожаване на текущата система и изграждане на нова такава. Блокчейн може да се интегрира във всяка една сфера на днешното общество и да я направи по-продуктивна и сигурна. Технологията прави възможно да се възползваме максимално от стойността, която ние самите създаваме.

Нека вземем примера с музикалната индустрия, в която артисти са много ощетени. В момента по-голямата част от самите музикантите не получават пълната стойност от труда, който полагат ежедневно. Песните преминават първо през сериозни музикални и технологини компании  и в края на целия този процес до самите артисти не достига почти нищо.

Ако има апликация базирана на блокчейн, където всеки един музикант ще има възможност да си пусне творчество си. Ако искаш да слушаш песента е безплатно, но ако искаш да я изтеглиш например ще трябва да се плати. По този начин музикантите сами оценяват стойността на труда си и не се налага присъствието на посредник. Това е само един от многото примери, който може да бъде даден за предимствата на блокчейн.

Ерата на дигитализацията има безброй предиства и прави живота ни по-лесен, но също така създава нови проблеми. Решението на повечето от тях вече е намерено и това е блокчейн, но се изисква време това да бъде напълно осъзнато.

Положителното движение при цените на пазара отново засили интереса на хората към крипто.

Наличието на все повече новини свързани с включването на нови големи “играчи” в екосистемната на блокчейн са сериозни причини да се обърне внимание на върху случващото се. Едно е сигурно…

Предстоят интересни години за блокчейн технологията и криптовалутите, което ще се отрази на всеки от нас независимо дали се  интересува от тях или не.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Китай предлага най-големите стимули след пандемията – ще успеят ли да подпомогнат растежа?

Китайската централна банка въведе най-значителните си мерки за стимулиране на икономиката след пандемията, с които цели да съживи вялата икономика на страната и да я насочи обратно към поставената от правителството насока за икономически подем.

25.09.2024 13:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Binance достигна рекордните $100 трилиона

Binance постигна важен етап, като главният изпълнителен директор Ричард Тенг обяви, че борсата е надхвърлила поразителен обем на търговията от $100 трилиона.

25.09.2024 10:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

САЩ съдят платежния гигант Visa – ето защо

Министерството на правосъдието на САЩ заведе дело срещу Visa за нарушаване на антитръстовите правила, обвинявайки гиганта в поддържане на монопол в сектора на дебитните плащания.

25.09.2024 8:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Ето какво трябва да знаем за изслушването на Гари Генслер пред Конгреса на САЩ

По време на вчерашното изслушване председателят на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) Гари Генслер бе подложен на силна критика от страна на законодателите, особено от Том Емър, председател на парламентарното мнозинство, във връзка с действията на регулатора по отношение на Digital Licensing Inc., известна също като DebtBox.

25.09.2024 7:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.