Последният доклад на Global Market Insights твърди, че блокчейн пазарът в Азиатско-тихоокеанския регион е отбелязал значителен ръст благодарение на увеличаването на броя на инвестициите в базираните на блокчейн компании.
Още през 2016 г. броят на инвестициите в базираните на блокчейн стартъп компании е имал над 135 сделки. Тези сделки донесоха над 545 милиона долара на пазара по това време. След това през 2017 г. пазарът е нараснал с 50% след над 185 сделки. Това събитие донесе над 1 милиард долара инвестиции.
Увеличаването на средствата сигнализира за непрекъснатото развитие на новите технологии, като акцентът на инвеститорите остава върху блокчейн. Поради тази причина блокчейн технологията има значително увеличение в осиновяването, дори когато става дума за други индустрии.
Технологията на цифровата счетоводна книга е имала голямо увеличение в нивата на осиновяване. Това не включва само стартъп фирми, но и някои от най-големите компании в света. Сред тях са играчи като Ripple, IBM, Microsoft, Amazon, Digital Asset Holding, Chain, Abra, R3, SAP, Digiledg, Earthport, Coinbase, BTL Group, Blockstream, BitSE, Bloq, Blocko, Asta Solutions, Alphapoint и Bacoor.
Неотдавнашен доклад, публикуван от Zion Market Research, твърди, че пазарът на здравеопазване има най-високо ниво на осиновяване, когато става въпрос за блокчейн технология. Стойността на тази технология в световен мащаб бе над 34 млн. долара през 2017 г. Днес обаче приходите, които се очаква да бъдат генерирани до края на 2024 г., са по-близо до 1415.59 млн. долара според докладите.
Блокчейн технологията в здравеопазването е разделена на три сегмента – приложение, регион и крайни потребители. Сегментът по отношение на приложението включва обмен на клинични данни и оперативна съвместимост, уреждане на искове и таксуване, както и управление на веригата за доставки. Що се отнася до сегмента на крайните потребители, технологията отново е разделена на фармацевтични компании, платци на здравеопазване и доставчици на здравни услуги.
Технологията Blockchain прави управлението на данните много по-ефективно, като в същото време подобрява сигурността и оперативната съвместимост.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.