Криптовалутата номер едно на пазара, Биткойн, често се приема като по-добра възможност за транзакции от глобалната платежна система Visa. Въпреки това, новите доказателства сочат, че Биткойн сериозно изостава от Visa и не се вижда възможност скоро да може да задмине гигантския платежен гигант.
Данните от блокчейна на Биткойн показват, че има още какво да се направи, за да се достигне нивото, което феновете на му очакват. Данните показват, че мрежата е обработила само 88 милиона транзакции на стойност $264 милиарда.
Смята се, че средната цена за тези транзакции е $0.64 за транзакция, докато Visa обработва над 120 милиарда сделки на стойност $11.2 трилиона при средна цена от $0.22 за транзакция през 2018 г, според годишния отчет на компанията. Това означава, че Биткойн транзакциите струват три пъти повече от транзакциите с Visa.
Това води до действителните разходи на Биткойн за транзакция до $45, които потребителите не биха забелязали поради нестабилността в цената на флагманската криптовалута и нарастващата клиентска база.
Друга основна слабост на Биткойн мрежата, която я прави по-слаба от Visa, е броят на транзакциите, които обработва за секунда. Смята се, че мрежата обработва само 6,1 транзакции в секунда, докато Visa има капацитет за 24 000 транзакции в секунда. Всъщност, Биткойн притежава най-бавната мрежа от TPS, сред всички най-популярни криптовалути, използвани в услугите за преводи, включително Paypal.
Visa е основна компания за обработка на плащания, повече от 3 десетилетия, преди Биткойн да се роди през 2009 г. Компанията разполага с 3,3 милиарда карти в обращение и в момента е водещият процесор за плащания, който не е базиран на блокчейн. Беше съобщено, че Биткойн е обработил повече транзакции през 2018 г., отколкото Visa. Тези нови данни, следователно, противоречат на това, в което вярва криптовалутната общност.
Една от основните грижи за Биткойн мрежата е, че тъй като предстои намаляване на блок възнаграждението, може да се наложи да се повишат таксите за транзакции, за да се стимулират копачите да проверяват транзакциите и да защитават мрежата. Това може да представлява проблем, тъй като целта на мрежата е да обработи възможно най-много сделки с възможно най-малко разходи за потребителите.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
В едно интересно събитие в блокчейна, което отново разпали любопитството в крипто общността, над $8.6 милиарда в Биткойн, свързани с най-ранните години на мрежата – обикновено наричани „ерата на Сатоши“ – бяха тихомълком преместени в петък в това, което анализаторите смятат за най-големия единичен трансфер на ранно изкопани BTC, регистриран досега.
Майката компания на емблематичната марка в електронни спортове Ninjas in Pyjamas (NIP) прави рязък завой към света на добива на Биткойн, което е знак за значителна еволюция от чисто забавление към дигитална инфраструктура.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.