Трудността на копаене на Биткойн е спаднала с 5.01% според данни, предоставени от BTC.com, което е най-големият спад за годината досега. Най-голямата криптовалута вече е регистрирала три поредни отрицателни корекции на трудността.
Последният път, когато това се случи, криптодобивната индустрия се размърда от забраната в Китай, която принуди местните миньори да мигрират другаде преди година. За един период на корекция през юли 2021 г. трудността на Биткойн се срина със зашеметяващите 27.94%, което остава най-големият спад до момента.
Мрежата обаче успя да се възстанови за сравнително кратък период от време, като САЩ детронираха Китай като водеща локация за добив на Биткойн (BTC) в света. Последният спад вероятно е свързан с горещата вълна, която наскоро засегна Тексас, един от най-големите центрове за добив в САЩ. Както се съобщава, миньорите в щата Тексас бяха принудени да преустановят дейността си, за да избегнат прекъсвания на електрозахранването.
Метриката на Биткойн, която обикновено се актуализира на всеки две седмици, показва колко сложно е за миньорите да произвеждат нови монети. С помощта на корекциите на трудността на регулатора, които отразяват пазарното търсене, е възможно да се избегне свръхпредлагане или недостатъчно предлагане на криптовалутата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Търговският обем на XRP нараства стремглаво
На 20 юли хепиращата мощност на Биткойн спадна до 189.8 EH/s, което е най-ниското ниво от края на февруари насам. По-рано този месец анализаторите на JPMorgan изчислиха, че цената за производство на един Биткойн е спаднала до $13,000. Въпреки факта, че цената на Биткойн се понижи значително през тази година, няма капитулация на добива. Спадът е свързан главно с намаляването на потреблението на електроенергия.
От една страна, това драстично намаляване на потреблението на електроенергия е положително развитие за Биткойн, тъй като сега е по-малко вероятно миньорите да ликвидират своите активи с цел намаляване на задлъжнялостта. От друга страна, това не предвещава нищо добро за цената на Биткойн. JPMorgan изчислява вътрешната стойност на криптовалутата въз основа на разходите за нейното производство. През май най-голямата американска банка по общ размер на управляваните активи изчисли, че справедливата стойност на Биткойн е $38,000.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.