Начало » Защо трейдърите се насочват към алткойни като BNB, REN и MATIC?

Защо трейдърите се насочват към алткойни като BNB, REN и MATIC?

25.04.2021 19:57 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо трейдърите се насочват към алткойни като BNB, REN и MATIC?

Пазарът на алткойни вече е преминал към режим на възстановяване. С падането на Биткойн под $50,000 през изминалата седмица, много известни монети претърпяха значителни разпродажби.

През последните 24 часа обаче много алткойни започнаха да регистрират незначителни печалби, докато се опитваха да обърнат тенденцията и да се придвижат нагоре в класациите. Етериум отбеляза ръст в размер от над 9,8% през последната седмица, докато Binance Coin се търгува над $511. 

Данните, предоставени от Santiment, подчертават, че сред монетите, които сега се възстановяват, няколко се открояват криптота като Binance Coin, Matic, Ren Protocol и др. Докато изглежда, че китовете играят по-голяма роля на пазара на алткойни в последно време и може да са допринесли за скорошната разпродажба, те изглежда също помагат при възстановяването на тези монети.

От 23-ти април Binance Coin влезна в силен цикъл на възстановяване и регистрира печалби от над 19%. Според данните, предоставени от Santiment, BNB също наблюдава увеличаване на сметките на китове със 7,5% и макар това да не е най-големият скок в сравнение с други алткойни, може да е сигнал за промяна на тенденцията.

Santiment посочи, че при монети като Binance Coin, Ren Protocol, Matic и т.н. сега се формират нови големи сметки и по-голяма активност сред тази демографска група. В случая с REN, данните от IntoTheBlock подчертават, че около 49,36% от адресите му могат да бъдат наречени китове със значително по-голяма концентрация на токени в сравнение с търговците на дребно. През цялата 2021 г. монетата също се е увеличила и има около 347,000 адреса, които държат REN в портфейлите си повече от година.

За пазара на REN обаче търговците, които държат активите си за по-малко от година (по-точно 1-12 месеца), продължават да доминират на пазара, а средносрочният пазар все още привлича значителна част от инвеститорите.

В случая с MATIC, през последното тримесечие се наблюдава близо 100% увеличение на дългосрочните търговци, които са държали актива повече от година. Според пазарни данни, количеството адреси, които държат криптовалутата за повече от година, се е увеличило от около 1,700 адреса през декември 2020 г. до над 3,300 адреса през този месец. 

За много от тези алткойни това бележи интересен преход в тяхната основна демографска група, тъй като има лек преход от краткосрочните печалби към по-дългосрочния подход. Ако тенденцията продължи, може да се очаква, че броят на дългосрочните притежатели на крипто (hodlers) ще се увеличи и ще видим подем на алткойн пазара през следващите месеци.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Shiba Inu се бори да поддържа инерцията – предстои ли спад?

Последните ценови движения на Shiba Inu разкриват пазар, който е в състояние на нерешителност.

19.05.2025 11:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Eтериум: Кит загуби $2 милиона, благодарение на пазарните дживения

Голям притежател на Eтериум ликвидира над 10,000 ETH в ход, който озадачи ончейн анализаторите, като загуби 2 милиона, въпреки че водещия алткойн продължава да отчита впечатляващи месечни печалби.

19.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Печалбите на Solana могат да бъдат подвеждащи според експерт

Последните печалби на Solana може да не разкриват цялата картина, според изпълнителния директор на MakroVision, Жоао Уедсън, който счита, че двойката SOL/BTC е на път да продължи да бележи по-слаби резултати.

19.05.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

XRP се готви за следващия голям ход, докато техническите показатели се подобряват

XRP може да се подготвя за поредния значителен пробив, тъй като техническите сигнали са в синхрон, а регулаторният натиск продължава да отслабва.

18.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.