Токенът на мрежата Cardano е в многоседмичен болезнен спад.
ADA, основен роден актив на най-новата платформа за смарт договори Cardano, докосна $1.5 в многомесечния си спад.
На 2-ри септември 2021 г. цената на ADA достигна рекордното си ниво от $3.10 в навечерието на активирането на неговата функционалност за смарт договори. Това голямо надграждане стартира в резултат на активирането на основната мрежа Alonzo с хард форк в средата на септември.
В същото време активирането му не успя да катализира поредната вълна от покачване на цената. Активът навлезе в многоседмичен спад. На 26-ти ноември 2021 г. той достигна най-ниското си ниво от 9-ти август.
Най-очевидният средносрочен катализатор за това движение е критиката към представянето на смарт договорите на Cardano. Жизнеспособността, скоростта и функционалността на тази система бяха атакувани от максималистите както на Етериум, така и на Биткойн.
Не Пропускай: Тези три алткойна демонстрират сила на фона на спада
По отношение на краткосрочните мечи катализатори, най-очевидният е премахването на ADA от eToro, основна платформа за търговия с деривати. eToro ограничи своите клиенти от САЩ да отварят позиции в ADA и Tron от 26-ти декември 2021 г.
Изобретателят на Cardano, Чарлз Хоскинсън, вече критикува решението на eToro и го приписа на липсата на глобален регулаторен стандарт в сферата на крипто и блокчейн.
Хоскинсън е сигурен, че 2022 г. ще бъде прекрасна година за неговата екосистема. Говорейки за пътната карта на проекта за следващата година, той я нарече “жива екосистема”.
Той нарича технологията на Cardano невероятна и твърди, че е в състояние да захрани “хиляди” продукти чрез “толкова много страхотни иновации”.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.