Начало » Алткойни » Защо има повече USDT на Tron, отколкото на Етериум?

Защо има повече USDT на Tron, отколкото на Етериум?

29.04.2021 10:28 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо има повече USDT на Tron, отколкото на Етериум?

Tether, най-търгуваният крипто актив на пазара (дори повече от Биткойн), вчера достигна $50 милиарда пазарна капитализация. Това е впечатляващо постижение за спорната стабилна монета: само през февруари тя възлизаше на $30 милиарда.

Нещо повече, вече има повече Tether (USDT), който се използва на блокчейн на Tron, отколкото на Етериум: по-точно на стойност $1,6 милиарда. В момента количеството USDT на Tron е $26 милиарда; на Етериум е $24,4 милиарда, според данните на Coin Metrics.

И така, какво говори това за състоянието на крипто пазара?

Tron е децентрализирана платформа, предназначена за създаване на съдържание. Тя е подобна на Етериум в смисъл, че използва смарт договори, dApps и дигитални портфейли, но е по-скоро базирана на „забавление“. По-голямата част от дейността по Tron се извършва в приложения за игри и хазарт, според доклад на DappRadar от февруари 2020 г.

Tether е стабилна монета, която е „обвързана“ 1: 1 с щатския долар, което означава, че стойността на монетата е проектирана да се държи стабилна. Съществуват обаче противоречия относно това дали Tether наистина е подкрепен от резерви в щатски долари – компанията никога не е имала независим одит на резервите си и съвсем наскоро уреди разследване за измама с прокуратурата в Ню Йорк.

Независимо от това, данните от веригата показват, че монетата е изключително популярна, особено в Азия, според Chainalysis. Тя остава най-търгуваната криптовалута със значителен марж.

Тези в света на криптовалутите използват Tether по редица причини. Стабилната монета е полезна най-вече за обмен. Двойките за търговия Tether (т.е. BTC / USDT) са често срещан начин за деноминиране на цени във фиатна валута, като долари или йени.

Използването на Tether е начин за използване на фиат, който изтича от традиционна банкова сметка – особено ако крипто борсата не се занимава с, да речем, британски или американски банкови сметки.

В момента в Етериум блокчейна се използват огромни суми USDT. Въпреки това се използват още повече за Tron, и това, според експерти, се дължи на междуборсови трансфери.

Етериум е в известен смисъл жертва на собствения си успех: мрежата се използва от толкова много хора, че се запушва и работи бавно. За да се извършват транзакции на Етериум, трябва да се плащат „такси за газ“ – променливите разходи за използване на мрежата, които отиват за децентрализираната група от хора, които помагат да се поддържа.

И тъй като толкова много хора използват Етериум, цената за извършване на транзакция е висока.

Така че потребителите преминават към мрежата на Tron. „Използването на Етериум беше наистина скъпо, благодарение на високата цена на газ и високата цена на етера“, каза Джереми Онг, който работи в отдела за бизнес операции към фирмата за крипто проучвания Delphi Digital. „Мрежата Tron е много евтина за използване в сравнение.

Онг каза, че преместването на Tether – от една борса към друга – е много често и това да се случи на Етериум е скъпо. Така потребителите го правят чрез Tron и плащат много по-малко. „USDT в мрежата Tron се използва предимно за междуоборсови преводи“, каза той.

Но защо би имало толкова голямо търсене да се придвижва Tether? 

Някои активи – обикновено по-малки – и / или договори за деривати са ексклузивни за конкретни борси“, добави Онг. „Също така има възможности за арбитраж за деривативно финансиране / премия между борсите.

Онг също каза, че това ще бъде временно. „Разглеждам Tron като решение, което да предостави облекчение за търговците на борси„, продължи той. „Към момента все още чакаме решенията за мащабиране на Етериум да получат мрежов ефект и да бъдат приети сред централизираните борси.“

Чрез „мащабиране на решения“ Онг, разбира се, се позовава на ETH2 – отдавна планираното надграждане на мрежата на Етериум, което предполагаемо ще реши проблемите на блокчейна, като високите разходи.

И докато това не е напълно функционално, криптотърговците вероятно ще продължат да инвестират милиардите си на друго място.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Най-добре представящите се крипто проекти през юни според ключови показатели

Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.

02.07.2025 21:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Вinance ще делистне 5 токена на 4 юли – какво трябва да знаем?

Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.

02.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC одобри нов ETF – ето какво трябва да знаем

Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.

02.07.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето кои крипто ETF-и могат да получат одобрение от SEC през 2025 година

След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.

01.07.2025 19:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.