Легендарният футболист Роналдиньо Гаучо беше „арестуван“ при опит да влезе в Парагвай с фалшив паспорт.
Един от най-великите футболисти в историята на спорта и сега е разследван за участие в компании, обвинени в извършване на измами с криптовалута, използващи името му, Роналдиньо Гаучо, беше задържан на 4-ти март в Парагвай.
Съобщава се, че парагвайската национална полиция е влязла в хотелския апартамент, където бившият ас е отседнал в Голф Клуб Парагвай и са намерили два фалшиви парагвайски паспорта на негово име и на брат му Роберто де Асис Морейра. Играчът отиде в страната, за да участва в обществена кампания, насърчавана от фондация, която предоставя медицинска помощ на момичета и момчета в бедност.
Роналдиньо и брат му останаха „арестувани“ в хотела докато не заминаха на 5-ти март, за да обяснят случая на Парагвайското публично министерство.
След показанията си, парагвайският прокурор издаде заповед за арест на бившата звезда на Барселона и брат му за влизане в страната с фалшив паспорт, според мексиканския информационен бюлетин Milenio 2020.
„Ако Главна дирекция по миграцията установи, че документът, използван за влизане в страната, е подозрителен, влизането не трябва да бъде разрешено; следователно, има определена степен на отговорност пред властите в случая“, заяви вътрешният министър Евклид Асеведо.
Това е поредният спор, в който е замесен Роналдиньо Гаучо. В Бразилия, бившият спортист е разследван от властите за участието му в две компании, обвинени в прилагане на измами с Биткойн. И на двете компании е забранено да работят в Бразилия от Бразилската комисия по ценни книжа и борси.
LBLV и Ronaldinho 18k са двете компании, забранени от бразилските законодатели. В своя защита Роналдиньо е казал, че е напуснал компанията веднага след като е чул, че тя предлага инвестиции в криптовалути.
Освен това, звездата е участвала и в два ICO проекта за криптовалута, футболна монета Ronaldinho и Champion Coin. И двата проекта обаче се провалиха и бяха прекратени.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.