Южна Корея отново демонстрира подкрепата си за блокчейн, когато Министерството на науката и технологията обяви инвестиция от около 400 милиона щатски долара за 2021 г., предназначена за развитие на блокчейн.
Според местен уебсайт за новини, инвестицията ще бъде осъществена за период от шест години. Засега, чрез тази инвестиция правителството се съсредоточава върху интелигентните договори, скалируемостта, алгоритмите за консенсус и оперативната съвместимост.
Скоро след като Китай обяви инвестицията от 2 милиарда щатски долара в блокчейн, Южна Корея последва ръководството за проучване на потенциала на технологията и за активизиране на икономиката на данните. Докладът, както е преведен, гласи:
Целта на този нов проект за разработване е да осигури основната технология на блокчейн, която е в основата на икономиката на данните.
Миналия месец, правителството на Южна Корея обяви проекти за подкрепа за развитие на индустрията. Корейската агенция за интернет и сигурност (KISA) също обяви инвестициите от 9 милиона щатски долара в блокчейн компании.
През 2018 г. правителството обяви стратегия за възобновяване на веригата на стойността на събирането и разпространението на данни, за да се запълни липсата на доверие сред потребителите, правителството и корпорациите.
Правителствен служител, запознат с проекта, заяви: „Проблемът с доверието на данни трябва да бъде решен, за да може икономиката на данните да стане активна. Блокчейн може да създаде доверителна база за споделяне на информация.“
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.