Южна Корея държи на мнението си по въпроса за легализирането на първоначалните предлагания на монети (ICO), утвърждавайки забраната, която страната започна през миналата есен.
Комисията за финансови услуги (FSC) – най-големият финансов регулатор в Южна Корея – потвърди отново на 11-ти октомври, че страната ще запази позицията си по отношение на първоначалните предлагания на монети, следователно те са все още незаконни в страната. Южна Корея забрани ICO-та миналия септември.
По време на парламентарната одитна среща председателят на Комисията Чои Йонг-ку заяви, че финансовият наблюдател все още смята, че съществуват много несигурности и дори потенциални негативни последици, свързани с легализирането на ICO. „Въпреки че много хора призовават правителството да разреши първоначалното предлагане на монети, все още има несигурности, свързани с такова движение, както и възможността за сериозни последствия“, каза Чой на срещата.
По-рано тази година, Народното събрание на Южна Корея е представило официално предложение за легализиране на вътрешните първоначални предлагания на монети.
Независимо от националното мнение по отношение на първоначалните предлагания на монети, тя успя да се утвърди като гостоприемна дестинация за технологиите, базирани на блокчейн. Страната наскоро отпусна 1 трилион (около 880 млн. долара) от своя бюджет за блокчейн технология.
През септември, националната пощенска служба на страната се срещна с изследователския екип на Goldman Sachs за изследване на крипто монети, за да се впусне по-дълбоко в разпределените технологии и цифровите активи.
Нещо повече, по-рано през юли в Южна Корея са започнали да се появяват специфични за индустрията изследователски центрове с цел да се направят изчерпателни анализи на пазарните условия на криптовалутите – намек за по-нататъшни стъпки към масовото приемане.
Страната дори официално признава обмените в правен смисъл, което положително потвърждава тяхната роля в местната икономика.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.