Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
На 31 юли борсата ще отдели неосновните си бизнеси в нова структура – „Bithumb A“, като по този начин компанията майка ще получи 56% дял в първоначалната борса. Този ход има за цел да предпази основната платформа от рискове и да увеличи перспективите за дългосрочен растеж.
Първичното публично предлагане е планирано за края на 2025 г., като гарант ще бъде Samsung Securities. Въпреки че се очаква вътрешно листване, Bithumb също така разглежда Nasdaq, за да разшири дейността си в световен мащаб.
През 2024 г. борсата отчете нетна печалба от $110 милиона – 560% увеличение на годишна база, въпреки че все още изостава от конкурента си Upbit. Продължават да съществуват регулаторни предизвикателства, включително спиране на дейността, свързана с KYC, и частични ограничения поради връзки с чуждестранни платформи.
Преструктурирането на Bithumb би могло да ѝ помогне да се справи с пречките, свързани със спазването на правилата, и да изгради доверието на инвеститорите, докато се позиционира за глобална експанзия.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.