Финансовият регулаторен орган на Япония, Агенцията за финансови услуги (FSA), ще подсили процеса на регистрационен скрининг за обмените на криптовалути, съобщи местната медия The Japan Times.
Агенцията за финансов надзор преразгледа Закона за платежните услуги (влязъл в сила от април 2017 г.), за да „провери дали [крипто обмените] правилно управляват риска“, казаха The Japan Times.
FSA също така ще изисква достъп до записите на съветите на борда, както и прегледи на състава на акционерите на компанията, за да „проверяват връзките с антисоциалните групи“.
Според The Japan Times крипто обмените трябва да представят записи от „заседанията на борда, за да проверят дали са проведени достатъчно дискусии за мерки за поддържане на финансовото здраве на компанията и за гарантиране на сигурността на нейната компютърна система“.
През август FSA публикува резултатите от проверките на платформите.
Имплементирано след януари 2001 г., когато имаше хак за 532 млн. долара на крипто обмена Coincheck – съобщавайки, че агенцията планира внимателно да следи ефективността на бизнес моделите на новорегистрираните обмени.
По-късно през август Тошихиде Ендо, комисарят на японската FSA, заяви пред Ройтерс, че вижда целта на агенцията за развитие на крипто-индустрията като „растеж под подходяща регулация“.
Още през юли FSA обмисли промени в правната база за регулациите на обмени на криптовалути, като потенциалният преход от Закона за платежните услуги към Закона за финансовите инструменти и обмена (FIEA), както съобщи Cointelegraph на 3-и юли.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.