Съобщава се, че хакери са откраднали криптовалути на стойност $59 милиона от японската крипто борса Zaif, съобщава "Cointelegraph Japan" на 19-ти септември.
Според местния доклад, в резултат на нарушение на сигурността на 14-ти септември, хакерите успяват да откраднат 4,5 милиарда йени от горещите портфейли на потребителите, както и 2,2 милиарда йени от активите на компанията, като общият размер на загубите възлиза на 6,7 милиарда йени или около $ 59,7 милиона.
Tech Bureau Inc., която управляваше Zaif, заяви в прессъобщение, че обменът открива грешка на сървъра на 17-ти септември, след което Zaif прекратяват депозитите и тегляния. На 18-ти септември борсата разбира, че грешката е била хак и докладва за инцидента на японския финансов регулатор, Агенцията за финансови услуги (FSA). Хакерите крадат 5,966 Биткойн (BTC) в допълнение към малко Биткойн Кеш (BCH) и MonaCoin (MONA).
Според Tech Bureau Inc, фирмата Fisco Digital Asset Group ще помогне на Zaif да покрие загубените активи на клиентите си, като предостави 5 милиарда йени ($44,5 милиона долара). Tech Bureau сключи споразумение с Fisco да освободи повече от половината от директорите и корпоративните си одитори, като Fisco стана мажоритарен акционер в компанията.
Борсата Zaif е 101-та по големина борса, според CoinMarketCap.
По-рано тази година, Zaif допусна „системен бъг“, който позволи на потребителите временно да придобиват безплатно трилиони долари в Биткойн през февруари. 16 клиенти случайно са можели да търгуват с йени при 0 йени на токен.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.