Според нов поглед върху процеса на преглед на японската финансова агенция на компании, кандидатстващи за лиценз за обмен на криптовалута, седем заявления ще бъдат одобрени или отхвърлени в рамките на два месеца.
Новата информация по отношение на процеса на преразглеждане, предлагана от Агенцията за финансови услуги (FSA), разкри, че тя включва продължителна процедура, която отнема почти шест месеца от момента на подаване на заявлението – което включва подаването на отговори на над 400 въпроса – до официално отхвърляне или одобрение.
Според обяснението на FSA, след получаване на отговорите, агенцията комуникира с компанията, за да провери нейния бизнес план, управление, киберсигурност, система за управление и борба с изпирането на пари (AML) и финансирането на анти-тероризма. В тази фаза на прегледа, служителите на агенцията лично ще проверят практиките на компанията.
След тази първа фаза – за която се смята, че отнема около четири месеца – компанията официално подава молбата си до FSA. Агенцията на този етап проверява заявлението и решава дали да издаде лиценза в срок от два месеца.
FSA обяви, че в първата част на прегледа участват 21 компании, а седем вече са в етап на решение. От тези данни може да бъде екстраполирано, че до седем компании могат да получат нов лиценз до лятото.
Както неотдавна бе съобщено, FSA отрече, че обмисля да разреши Биткойн ETF, слух, който наскоро бе разпространен от Bloomberg.
FSA също така обмисля регулирането на нерегистрираните фирми, които привличат инвестиции в криптовалути.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.