Японската агенция за финансови услуги (FSA) получи 190 заявления за лиценз за обмен на криптовалути.
FSA даде статут на саморегулиране на местната крипто-индустрия, удостоверяващ Японската асоциация за виртуална валута (JVCEA) да наблюдава пространството. Очаква се JVCEA да разработи политика за борба с прането на пари и да предостави насоки за крипто обмените.
Такъв лиценз наскоро бе предоставен на Coincheck. След хака на борсата през януари, той получи две изисквания за подобряване на бизнеса от FSA. Заповедите за подобрение бяха съсредоточени главно върху определянето на по-високи стандарти за защита на потребителите и мерките за борба с изпирането на пари. През март FSA изпрати „известия за наказание“ до седем крипто обмена.
Комисарят на японската FSA заяви през август, че агенцията желае крипто индустрията да се разраства при подходящо регулиране. По-нататък той увери, че агенцията няма намерение да ограничава прекомерно сектора.
Тъй като индустрията се разраства в Япония, също като FSA. През юли агенцията претърпя основно преструктуриране, за да се справи по-добре с областите, свързани с финтех, включително крипто валутите.
Бюрото за развитие и управление на стратегията замени Бюрото за инспекции и според съобщенията ще разработи политика за финансова стратегия и ще се занимае с въпроси, свързани с пазара на цифровите валути, финтех и прането на пари. Бюрото за политика и пазари ще бъде начело на Бюрото за планиране и координация и ще му бъде възложено да разработи правна рамка, която се занимава с бързото развитие на финтех сектора.
След въвеждането на регламенти, които изискват обмен на криптовалути да докладват подозрителни сделки, японската национална полицейска агенция (NPA) съобщи за рязко нарастване на тези доклади. Според NPA между януари и октомври има 5,944 такива доклада.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.