През последните дни по-широката сфера на дигиталните валути преживява сравнително бича вълна, за което свидетелства активността на XRP китовете.
Последните данни, предоставени от известния пазарен анализатор Али Мартинез, разкриват значително повишаване на активността на XRP китове през последната седмица. Тези китове са натрупали повече от 360 милиона XRP токена, което се равнява на зашеметяващата стойност от над $223 милиона по текущи пазарни цени.
#Ripple whales have bought around 360 million $XRP over the past week, worth roughly $223 million! pic.twitter.com/VKmRowPwbo
— Ali (@ali_charts) December 22, 2023
Това акумулиране на XRP подчертава неговата привлекателност не само за индивидуалните инвеститори, но и за големите пазарни играчи.
За щастие, графиките, споделени от анализаторът, показват устойчива тенденция на акумулиране, която може да се запази в близък план. Въпреки че в рамките на това натрупване съществуват колебания, покупателната способност на тези китове може да стабилизира цените, проправяйки пътя за потенциални скокове в близко бъдеще.
Освен това, отвъд периодичните спадове на цените, XRP може да се похвали с убедителна полезност, която увеличава потенциалния му случай на използване през следващите месеци. Ролята на монетата като токен за сетълмент е значително укрепена чрез RippleNET и решенията за ликвидност при поискване (ODL) от Ripple Labs Inc, свързаната с него американска компания за блокчейн плащания.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.