Начало » Финтех » Western Union проучва интеграцията на стабилни монети

Western Union проучва интеграцията на стабилни монети

22.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Western Union проучва интеграцията на стабилни монети

Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.

В интервю за Bloomberg в понеделник главният изпълнителен директор Девин МакГрeнахан потвърди, че гигантът в паричните преводи активно проучва как да интегрира продукти със стабилни монети в своята инфраструктура за дигитални портфейли.

Стабилните монети се разглеждат като иновация, а не заплаха

„Виждаме стабилните монети наистина като възможност, а не като заплаха,“ каза МакГренахан. „Имаме 175-годишна история и сме били иновативни през всичките тези 175 години. Стабилната монета е просто още една възможност за иновация.“

Компанията оценява партньорства, които ще позволят въвеждане и извеждане на стабилни монети, давайки възможност на клиентите да купуват и продават стабилни монети директно в дигиталните платформи на Western Union. Освен това компанията разглежда как да използва стабилните монети като инструмент за потребителите на глобалните ѝ дигитални портфейли.

Три основни случая на употреба определят стратегията

Western Union е идентифицирала три ключови области, в които стабилните монети могат да подобрят нейните услуги:

  • По-бързи трансгранични преводи: Стабилните монети предлагат мигновено уреждане на плащанията през граница, намалявайки таксите и забавянията.

  • Безпроблемна конверсия между фиат и стабилни монети: Позволява на клиентите бързо да преминават между валути и стабилни монети.

  • Съхранение на стойност: Осигурява финансова стабилност за потребители в икономики с висока волатилност или инфлация.

Регулаторната яснота, въведена с приетия закон GENIUS, изглежда е проправила пътя за институции като Western Union да възприемат дигиталните активи. Със своето мащабно глобално присъствие и утвърден бранд, приемането на стабилни монети от компанията би могло да се превърне в ключов момент за реалното приложение на криптовалутите.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

JPMorgan се насочва към кредити, обезпечени с криптовалути

Според нов доклад на Financial Times JPMorgan се готви да задълбочи участието си в сферата на дигиталните активи, като предлага кредити, обезпечени с крипто, съобщава Financial Times.

22.07.2025 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Binance въвежда нова инициатива с меме проект

Binance представи иновативен модел за генериране на токени (TGE), задвижван от механизъм за ценообразуване с крива на свързване, който стартира ексклузивно чрез Binance Wallet в сътрудничество с мемe-центричния проект Four.Meme.

14.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Най-голямата банка в Хонконг проучва дигитална валута в нов проект

HSBC прави важна крачка в иновациите в областта на дигиталните валути, като приключи експерименталните тестове в рамките на проекта e-HKD+ на HKMA.

10.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Компания подкрепена от основателя на Alibaba ще интегрира USDC

Международното подразделение на Ant Group, подкрепено от основателя на Alibaba Джак Ма, се готви да интегрира стабилната монета USDC на Circle в собствената си блокчейн платежна мрежа.

10.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.