Уорън Бъфет, главен изпълнителен директор на Berkshire Hathaway, инвестира $120 милиарда от портфейла на компанията само в две компании.
Според информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) разпределението е отишло в технологичния гигант Apple и American Express. Тези два актива заедно представляват 40.1% от инвестициите на Berkshire, което отразява силната увереност на Бъфет в техните дългосрочни перспективи.
Участието на Berkshire в Apple започна през 2016 г. и въпреки че фирмата коригира дела си през годините, включително някои намаления през 2024 г., технологичният гигант остава най-големият ѝ единичен дял. American Express, от друга страна, е крайъгълен камък на портфейла от средата на 90-те години на миналия век.
Въпреки значителното отдръпване на Berkshire от банковия сектор на САЩ, включително излизането от позициите в JPMorgan Chase, Wells Fargo и Bank of America, Бъфет запазва твърд ангажимент към American Express, позовавайки се на нейната разпознаваема марка, лоялни клиенти и надеждна рентабилност.
Bank of America, макар и намаляла в портфолиото на Бъфет, все още заема третата по големина позиция с инвестирани $35 милиарда, което представлява 11.7% от общата сума. Същевременно други значими инвестиции включват Coca-Cola, Chevron, Occidental Petroleum, Moody’s и Kraft Heinz. Общо инвестициите на Berkshire Hathaway възлизат на около $300 милиарда.
Предпазливата позиция на Бъфет по отношение на пазара е очевидна в паричните резерви на компанията, които сега възлизат на $325 милиарда – почти два пъти повече от сумата, държана в края на 2023 г. Тази значителна ликвидност предполага, че Бъфет е подготвен за потенциални възможности в условията на пазарна несигурност.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.