През януари известни финансови експерти от Уолстрийт прогнозираха, че през 2023 г. американският фондов пазар ще се представи слабо в сравнение с Европа, Япония и развиващите се пазари.
Реалността обаче е доста по-различна, тъй като досега през тази година S&P 500 се представя по-добре от тези региони. Интересно е, че развиващите се пазари, които бяха обявени за най-добрия избор от тези финансови мениджъри, всъщност са най-зле представилият се регион, с едва 5% ръст.
В началото на годината консенсусът сред големите мениджъри на парични средства беше, че парите в брой, държавните облигации, суровините и хедж фондовете ще бъдат по-добри инвестиции от акциите. Представянето на тези активи обаче беше разочароващо.
Паричните средства и държавните облигации донесоха по-малко от 3% лихва, суровините са поевтинели с 8%, а хедж фондовете са генерирали едва 0.3% доходност за средния инвеститор до май.
Освен това, когато става въпрос за конкретни сектори на американския фондов пазар, енергетиката и банките бяха сред малкото, които получиха благоприятно внимание от тълпата с големи пари през януари.
Въпреки това енергийните акции са поевтинели с приблизително 5% през тази година, а банките са се представили още по-зле, като SPDR S&P 500 Bank ETF е загубил 19% от стойността си само за шест месеца, отчасти поради проблеми с управлението на риска в институции като Silicon Valley Bank.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.