Очаква се компаниите от Уолстрийт да продължат да разширяват дейността си в областта на криптовалутите, въпреки нарастващата конкуренция и минималната корелация между Биткойн и традиционните индекси като S&P 500 и Nasdaq.
В доклад на Bloomberg се твърди, че управлението на криптоактиви е значително по-сложно и по-скъпо от традиционните, като попечителството на криптовалути струва до десет пъти повече поради повишените изисквания за сигурност.
Борси като Bybit, OKX и Kraken продължават да водят по обем на търговията, докато Coinbase и BitGo доминират на растящия пазар на попечителство, който понастоящем се оценява на $300 милиона и се разширява с 30% годишно.
Традиционни финансови гиганти като BNY Mellon и State Street се стремят да навлязат в пространството за попечителство на криптовалути, въпреки че регулаторните предизвикателства, като законът „SAB 121” на SEC, създават пречки.
Въпреки това компании като JPMorgan Chase се възползват от потенциала на пазара. Криптовалутите предлагат и възможности за диверсификация, като движението на цените на Биткойн показва слаба корелация с традиционните пазари, поддържайки привлекателността му като независим актив.
Крипто пазарът бе изправен пред рязък спад, след като президентът Доналд Тръмп обяви нови мита, предизвиквайки разпродажби, които ликвидираха за кратък период над $500 милиона.
Биткойн майнинга претърпя забележителна промяна през последното десетилетие, отдалечавайки се от въглеводородните горива и възприемайки по-устойчиви енергийни практики.
В неотдавнашно живо изявление президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че новата основна тарифа от 10% ще се прилага универсално за всички държави.
Низходящата тенденция при Биткойн може да се задържи по-дълго от очакваното, според някои анализатори, които намират прилики с мечия пазар през 2022 г.