Конгресменът от Охайо Уорън Дейвидсън смята, че набиране на средства чрез криптовалута може да се окаже ефективно решение на противоречивото предложение за изграждане на стена на мексиканската граница.
По време на интервю със Стив Инскийп от NPR</s tron g>, депутатът от САЩ обясни, че вече е предложил на американската общественост да плати за стената, която демократите ,меко казано, не одобряват.
По-точно, Дейвидсън каза пред Инксийп, че е предложил частна програма за финансиране, в която „американският народ или който избере да дари“ (включително жителите на Мексико) ще може да финансира строителството на стената.
Конгресменът отбеляза, че това финансиране едва ли ще успее да набере достатъчно средства за цялата стена. Той добави, че някои части вероятно ще бъдат подсилени с огради.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.