Преди това анти-крипто инвеститорите все повече се обръщат към крипто пазарите като хедж срещу опасенията за инфлация на фиатните валути.
Един пример е роденият в Унгария милиардер Томас Петерфи, който в доклад на Bloomberg от 1-ви януари каза, че би било разумно да има 2-3% от портфейла си в крипто активи само в случай, че фиат “отиде по дяволите”. Съобщава се, че той струва $25 милиарда.
Фирмата на Петерфи, Interactive Brokers Group Inc., обяви, че ще предлага крипто търговия на своите клиенти в средата на 2020 г. след повишеното търсене на класа активи. В момента компанията предлага Биткойн, Етериум, Лайткойн и Биткой Кеш, но ще разшири този избор с още 5-10 монети този месец.
Не Пропускай: Тези три DeFi алткойна се изкупват от китовете
Петерфи, който сам държи неразкрито количество криптовалута, каза, че е възможно дигиталните активи да пожънат “изключителна възвръщаемост”, дори ако някои също могат да стигнат до нула според Bloomberg.
“Мисля, че може да стигне до нула и мисля, че може да стигне до милион долара”, добави той, преди да заяви:
Нямам представа.
В началото на декември милиардерът прогнозира, че Биткойн може да скочи до $100,000, преди пазарите да започнат да отстъпват.
Основателят на Bridgewater Associates Рей Далио е друг известен милиардер, който миналата година разкри, че портфолиото му съдържа малко Биткойн и Етериум. Това разкритие дойде само няколко месеца, след като той постави под въпрос свойствата на криптовалутата като средство за съхранение на стойност.
Сега той промени тази позиция и разглежда инвестициите в крипто активи като “алтернативни пари” в свят, в който “парите са боклук”, а инфлацията подкопава покупателната способност.
В края на декември Далио коментира, че е впечатлен от устойчивостта на крипто, преди да заяви:
Паричните средства, които повечето инвеститори смятат, че са най-сигурната инвестиция, са, според мен, най-лошата инвестиция.
Мениджърът на хедж фонд милиардер Пол Тюдор Джоунс също купи Биткойн миналата година, като определи този ход като хедж срещу инфлацията.
Стимулните пакети, предизвикани от пандемията, предизвикаха икономически сътресения по целия свят, последствията от които могат да продължат десетилетия. В Съединените щати инфлацията е на връх от 4 десетилетия от 6.8%. Това доведе до скок в индекса на потребителските цени (CPI), тъй като разходите за ежедневни стоки продължават да се увеличават.
Милиардерите вече виждат знаците за опасност при фиатните валути и манипулации от страна на централната банка и все повече се обръщат към крипто активите.
След хака за $1.4 милиарда срещу Bybit, фокусът се премести върху Solana (SOL), тъй като мечите настроения се засилват.
Binance се подготвя да подобри своята платформа за спот търговия с въвеждането на допълнителни търговски двойки, предлагайки по-голяма гъвкавост на своите трейдъри.
Strategy на Майкъл Сейлър направи още една значителна покупка на Биткойн, закупувайки за $1.99 милиарда като част от текущата си стратегия 21/21.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.