Ново проучване, представено от Crypto Parrot, показва, че глобалният интерес към ключовата дума ‘crypto debit card’ е нараснал със 194,1% през последните 12 месеца в платформата Google Search.
Интересът достигна върхов рейтинг на популярност от 100 през февруари 2021 г., докато преди година беше 34, според прессъобщение.
Сред страните Нигерия води с пиков рейтинг на популярност 100, следван от Австралия на 45. Нидерландия се нарежда на трето място с резултат 44, следван от Канада на 40, докато САЩ е на пето място с 39. Интересът от Великобритания е на шесто място с резултат от 36, следвани от Индия на 15, докато Германия е осма с резултат 12.
Внезапният интерес към крипто дебитни карти се дължи главно на засиленото приемане на дигитални активи. Проучването подчертава и други двигатели за интереса.
Според проучването, „има експлозия на компании като Visa и Mastercard, които се включват в системи за крипто разплащане чрез дебитни карти. В същото време все повече търговци все повече добавят дигитални валути към методите на плащане. Следователно е логично хората да се интересуват от придобиването на крипто дебитни карти.“
Като нов финансов феномен, крипто дебитните карти може да се сблъскат с регулаторни пречки от юрисдикции, които са с негативно отношение спрямо криптовалутите. Въпреки това ниските такси и сигурността, предлагани от тези карти, стават все по-привлекателни за много хора.
Самото проучване можете да видите тук.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.