Kaspersky Labs правят гръмкото изказване, след като в проучването направено от тях се включват повече от 12 000 анкетирани от 22 различни страни. Цифрите показват, че 13% от тях са използвали криптовалути за онлайн плащания.
Резултатите също демонстрират, че плащането чрез крипто остава най-малко предпочитания метод за разплащане. 81% от респондентите предпочитат да използват стандартните методи като кредитни или дебитни карти, когато става дума за онлайн пазаруване. Но ако процентите използващи Биткойн се сравнят с тези от преди 6 години разликата е огромна, което е поредното доказателство за прогресивното увеличаване в употребата на крипто.
Въпреки спада в цените на криптовалуте, все още интернет потребителите продължават да използват дигиталните транзакции. Нашето проучване показва, че 13% от хората използват криптовалутите за разплащания, което е изненадващ резултат.
Спрямо цените, на които станахме свидетели през края на 2017 година, в момента пазарът отчита загуби от повече от 80%. Това не означава, че в някои ситуации криптовалутите са предпочитана алтернатива за онлайн плащане.
Резултатите от направеното проучване, оборват големите корпорации и критици на крипто като например JPMorgan, които застават с твърдата позиция, че криптовалутите нямат място при онлайн разплащанията. Точно обратното все повече хора започват да ги използват.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.