Въпреки вторaтa най-голямa негативна корекция на трудности в цялата история на Биткойн, вероятно повечето копачи на криптовалутата ще се откажат, според нов доклад за състоянието на мрежата, споделен от изследователската компания за криптовалути CoinMetrics.
Сривът от 44% на хеширащата мощност сигнализира, че много неефективни миньори вече са притиснати в ъгъла поради историческия спад на цените, който се случи на 12-ти март.
В момента криптодобивната индустрия е в много несигурно положение, като третия халвинг на Биткойн се очаква да се случи само след 43 дни. Нещо повече, Биткойн Кеш (BCH) и Биткойн SV (BSV) ще намалят предлагането си в началото на април, което означава, че техните копачи ще се стичат към BTC, за да събират по-големи награди. Това ще увеличи затрудненията при добива на Биткойн, като по този начин ще окаже още по-голям натиск върху по-малки играчи, които вече не могат да излезнат на плюс.
Изглежда, че дори големите фирми за копаене (не само отделните миньори) не са имунизирани срещу разпродажбата, която беше подтикната от пандемията от COVID-19. Малко след „Черния четвъртък“, американската компания Digital Farms за неопределено време спря операциите си за добив на криптовалути поради рязкото понижаване на цените на Биткойн.
CoinMetrics заявяват, че само най-ефективните миньори ще оцелеят от продължаващата капитулация, печелейки от увеличаване на маржовете на печалба. В крайна сметка това може да предизвика поредното крипто рали.
Финансовият автор Робърт Кийосаки отново алармира за икономическото състояние на Америка.
Според нова графика, споделена от Bitcoin Vector в сътрудничество с Glassnode и Swissblock, пазарният сигнал на Биткойн официално се е върнал към нискорискова фаза.
Metaplanet Inc., компания, регистрирана в Токио, току-що добави още 780 ВТС към резерва си. Покупката, обявена на 28 юли, струва около 13.666 милиарда йени или $92.5 милиона, при средна цена от $118,622 за токен.
Трейдърът ветеран Питър Бранд отново разпали дискусията около дългосрочната параболична траектория на Биткойн, като сподели актуализирана версия на това, което сега нарича „Биткойн банан“.