Съоснователят на Етериум направи неочаквано посещение в Аржентина и се срещна с бившия президент Маурисио Макри.
Съоснователят на Етериум, Виталик Бутерин, наскоро имаше частна среща с бившия аржентински президент Маурисио Макри по време на крипто събитие в Буенос Айрес, организирано от Web3 протокола The Graph, за да отпразнува първата годишнина от стартирането на основната мрежа на проекта.
Според туит, публикуван от Макри, двамата са обсъждали възможности, предоставени от крипто и блокчейн. Той описа Етериум като една от „най-иновативните“ децентрализирани технологии на века.
Съоснователят на Етериум е отишъл в Буенос Айрес неочаквано, като подробностите за посещението му остават оскъдни. Той пристигнал на партито в последния момент с черна тениска, сякаш се сливал с останалите участници, но крипто общността моментално го разпознала.
По време на среща с финтех и крипто предприемачи, Бутерин се изказа благосклонно за PoH (доказателство за човек), система за проверка на самоличността за универсален основен доход, разработена от Сантяго Сири.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Локомотив (София) навлиза в крипто пространството
Томи Пиеручи, ръководител на технологичните иновации в JP Morgan, и Гомес Минуджин, старши служител на банковия гигант за Аржентина, също присъстваха на събитието. Срещата е промотирана от JPMorgan, според съобщения в местните медии.
На обяд Бутерин получи фланелката на аржентинския национален отбор с номер „10„.
Лорена Фабрис от The Graph описа съоснователя на Етериум като „Меси на криптовалутите“. Той каза пред Forbes, че разпознаваемостта на марката на протокола е претърпяла огромен тласък в Аржентина заради Бутерин.
27-годишният Бутерин пристигнал сам в Аржентина като част от почивката си. Той обикалял Латинска Америка повече от три месеца. Руско-канадският програмист сега търси нова дестинация.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.