Правителството на Черна гора започна да изпълнява обещанието си да стане център за блокчейн иновации, като според съобщенията направи създателя на Етериум Виталик Бутерин свой гражданин.
Черногорското информационно издание RTCB съобщи, че премиерът Здравко Кривокапич препоръча на Бутерин да получи привилегията да помогне на югоизточната европейска нация да популяризира усилията си да се превърне в иновационен център на блокчейн.
Изглежда, че няма официално съобщение, но според съобщенията тази снимка е била споделена от министъра на финансите и социалните грижи Милойко Спаич, когато Бутерин е получил паспорта си.
Черна гора беше домакин на съоснователя на Етериум (ETH) на 7-ми април в панелната дискусия Future Now!, водена от министър Спаич. Там участниците в панела в лицето на Бутерин, изследователят на Етериум Влад Замфир, професорът по право от университета в Мемфис Борис Мамлик и министър Спаич говориха за законността на блокчейн идентичността, смарт договорите в правителството и други теми.
На среща на 4-ти април премиерът Кривокапич, Бутерин и няколко други правителствени служители също обсъдиха възможностите на Черна гора по отношение на блокчейн индустрията, както съобщи местният вестник Mina. Един важен аспект, повдигнат, беше как да регулира крипто за своите граждани.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цената на Axie Infinity (AXS) е напът да се срине, според анализатор
Министър Спаич заяви, че желае страната му да бъде стриктна спрямо престъпниците в бранша, но смята, че справедливостта ще стимулира растежа и „намали сивата икономика във всички области“. Той добави:
Черна гора се стреми да се превърне в център на иновациите в блокчейн технологията с акцент върху всички предимства на законната индустрия, която ще донесе атрактивни регулации.
Правителството на Черна гора сега започва да рови в сложните регулаторни преплитания, които идват от интегрирането на блокчейн технологията в различните му системи.
По време на конференцията панелистите се съсредоточиха върху въпроса как хората могат законно да създадат общност, използвайки блокчейн и законно да проверят самоличността си и да останат защитени срещу кражба на самоличност. Мамлик предположи, че децентрализираните автономни организации (DAO) могат да издават DAO токени за хората, за да докажат своята самоличност като член, като същевременно защитават поверителността им. Въпреки това, Бутерин каза, че „няма магически принцип“, който може да се справи със злонамерените участници.
На въпрос дали Черна гора трябва да позволи на компаниите да се регистрират като DAO, Бутерин се позова на Уайоминг, който признава DAO като юридически лица. Той каза, че подобно прилагане на децентрализирано управление е „добра първа стъпка“ и може да бъде „добро място за начало“ за Черна гора.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.
Докато Coinbase отброява дните до включването си в S&P 500 на 19 май, главният изпълнителен директор на компанията Брайън Армстронг вече гледа отвъд този важен момент.
С цел да се фокусира по-силно върху дигиталните активи, базираната в Невада GD Culture Group се готви да стартира мащабна стратегия за управление на криптовалути, подкрепена от значителна сделка за продажба на акции на стойност до $300 милиона.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.