Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, алармира за нарастващата тенденция на политическите токени, като ги определи като инструменти за "неограничено политическо подкупване“.
Коментарите му подчертават потенциалните опасности от нерегулирани токени, свързани с политически фигури, които според него могат да навредят на крипто екосистемата и на по-широкото управление.
Бутерин изрази загриженост относно промяната в криптовалутната индустрия, където влиятелни фигури вече открито приемат създаването на токени за различни цели. Той предупреди да не се дава приоритет на краткосрочните печалби пред дългосрочната стойност, оприличавайки явлението на пристрастяващите мобилни игри, които предпочитат незабавното удовлетворение пред смисленото ангажиране.
Фокусирайки се върху рисковете, породени от широкомащабните политически токени, Бутерин предупреди, че те надхвърлят индивидуалните вреди, като въвеждат възможности за политическа манипулация, дори от чуждестранни субекти. Забележките му идват в момент, когато интересът към токени като TRUMP и MELANIA – свързани с президента на САЩ Доналд Тръмп и първата дама Мелания Тръмп – продължава да расте.
Критиката на Бутерин служи като призив към крипто общността да обмисли внимателно етичните и системните последици от политически мотивираните токени в развиващия се дигитален пейзаж.
Глобалният стремеж към намаляване на зависимостта от щатския долар набира сила, а подновените политики на Доналд Тръмп в областта на митата може да го ускорят.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.