Основателят на Етериум - Виталик Бутерин - вярва, че хипотетична 51% атака не би била заплаха за Етериум 2.0, според скорошната му публикация.
“Имаме нужда да преосмислим мита, че е *фатално*, ако една страна контролира достатъчно, че да стартира 51% на PoS. В реалност, те могат да атакуват *веднъж* и после биват [спрени чрез редица подходи] и губят монетите си, така че не могат да нападат пак.”
We need to get past the myth that it’s *fatal* if one entity gets enough to 51% attack PoS. The reality is they could attack *once*, and then they either get slashed or (if censorship attack) soft-forked away and inactivity-leaked, and they lose their coins so can’t attack again. https://t.co/utash1hUDU
— vitalik.eth (@VitalikButerin) September 2, 2020
Той твърди, че това е “подценено ключово фундаментално преимущество”, което доказателството за залог има над доказателство за работа.
Дискусията за узурпирането на Етериум 2.0 мрежата бе стартирана от CIO-то на Arcane Assets – Ерик Уол. Той предложи, че ETH хранилището на yearn.finance, което сега е събрало над 215,000 ETH в заключена стойност в рамките на само няколко дни, ще има достатъчно голям дял, че да осъществи 67% атака.
Целият Етериум, депозиран в хранилището, се мести в MakerDAO CDP/хранилище, за да заеме стабилната монета Dai, която ще се използва, за да се ‘фармят’ CRV токени на Curve Finance. Докато е възможно една страна да атакува Етериум 2.0, Бутерин отбеляза, че може да стане само веднъж, тъй като извършителят ще загуби всичките си монети в резултат на атаката. Междувременно, монетите, базирани на доказателство за работа, могат да претърпят редица подобни атаки, тъй като не може да се конфискува оборудването за добив на крипто.
Truth Social, медийното предприятие, свързано с президента на САЩ Доналд Тръмп, направи смела крачка в областта на дигиталните активи с ново заявление за регистрация на спот борсово търгуван фонд (ETF) за криптовалути.
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.