Създателят на Етериум Виталик Бутерин предполага, че спадът в цените на криптоактивите има своите предимства.
В интервю за бившия автор на Bloomberg Opinion Ноа Смит, Бутерин каза, че спадът на цените е „добър“ за разкриване на слабите места.
Наистина смятам, че спадът на цените е добър за разкриване на проблеми, които винаги са били налице от самото начало.
Неустойчивите бизнес модели са склонни да успяват по време на бум, защото всичко върви нагоре, парите, с които хората разполагат, се увеличават и така нещата могат временно да бъдат подкрепени от постоянен приток на нови долари.
Създателят на Етериум каза, че сривът на токена на емитента на стабилни монети Terra (LUNA) е пример за ценови сривове, които разкриват неустойчиви бизнес модели.
По време на сривове, както видяхме при Terra, този модел вече не работи. Това е най-вярно в екстремни ситуации като висок ливъридж и понци (ветераните от 2017 г. ще си спомнят „BIT-CONNE-E-E-E-ECT!!!“).
Но това е вярно и по по-незабележими начини, като например как разработването на протоколи е лесно да се поддържа по време на бичи пазари, но когато цените се сринат, често новоразширените екипи са трудни за поддръжка финансово.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Виталик Бутерин е загрижен за сигурността на Биткойн
Основателят на предполагаемата Понци схема, Bitconnect, беше обвинен през февруари тази година от голямо жури в американски съд.
Според Бутерин волатилността на крипто активите ще намалее в средносрочен план до ниво, подобно на това на традиционните активи.
Определено смятам, че в средносрочен план криптовалутите ще се успокоят и ще бъдат само приблизително толкова волатилни, колкото златото или фондовия пазар.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.