Visa обяви днес, че купува стартъпа Plaid за финансови услуги за 5,3 милиарда долара.
<span style="background-color: transpa Plaid разработва API за финансови услуги. Услугата е подобна на Stripe, но вместо да улеснява плащанията, помага на разработчиците да споделят по-лесно банкова и друга финансова информация.
Стартъпът купи Quovo преди две години, за да премине отвъд банковото дело и да разшири финансовите услуги и инвестиции.
Както основателите написаха в блог публикация по време на придобиването,
“Финансовите приложения исторически са използвали Plaid за взаимодействие с чекови и спестовни сметки. Придобивайки Quovo, ние разширяваме възможностите си за по-широк клас активи.”
Очаква се сделката да приключи през следващите три до шест месеца, в очакване на регулаторно одобрение.
Цената на Plaid е триумф за нейните инвеститори, които вложиха в компанията 353,3 милиона долара, според данните на Crunchbase. Най-важното сред тези кръгове беше вливането на 250 милиона долара, което дойде в края на 2018 г. Index и Kleiner водеха този инвестиционен кръг, оценявайки Plaid на $ 2.65 милиарда, или 50% от крайната му продажна цена.
По-късно бе разкрито, че Mastercard и Visa също участваха в кръга, както съобщиха TechCrunch през 2019 г..
Дали тези инвестиции са били достатъчно големи, за да предоставят полезна информация на Visa, не е ясно, но със сигурност двете компании за кредитни карти са имали повече представа за това, което Plaid прави, след кръга, отколкото преди.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Можем да предположим, че Plaid се справи добре като частна компания – никой не плаща два пъти стойност за фирма, освен ако не иска да я държи далеч от основната си дейност.
Водещата крипто борса Coinbase (COIN) ще пусне на пазара в САЩ от 21 юли безсроюни фючърсни договори, като по този начин ще се превърне в една от първите регулирани организации, предлагащи продукт, който отразява до голяма степен популярните в световен мащаб офшорни безсрочни договори.
Robinhood разшири предлагането си на крипто фючърси, като пусна микро фючърсни договори за XRP, Solana (SOL) и Биткойн (BTC).
В знакова стъпка за стратегията на града в областта на дигиталните активи, GF Securities (Hong Kong) стана първата компания за ценни книжа в Хонконг, която емитира токенизирани ценни книжа изцяло на блокчейна чрез HashKey Chain.
Mastercard направи смела крачка към сливането на традиционните финанси с децентрализираните технологии, като въведе нова функция, която позволява на потребителите да конвертират фиатни пари в криптовалути директно чрез своята мрежа.