Financial Conduct Authority в Обединеното кралство (FCA) обяви създаването на глобална инициатива за подобряване на сътрудничеството по отношение на иновациите във финтех, като блокчейн, между регулаторните органи и компаниите, според официално съобщение от 7-ми август.
FCA заявява, че новият алианс, Глобалната мрежа за финансови иновации (GFIN), ще работи съвместно с 11 финансови институции и сродни организации, за да помогне на финтех фирмите да взаимодействат по-лесно с регулаторните органи от различни страни.
Според прессъобщението, GFIN има за цел да се консултира по теми като например разрастването на технологии като разпределена счетоводна книга (DLT) и изкуствен интелект (AI), както и регулирането на ценните книжа и първоначалните предлагания на токени (ICO).
Кристофър Улард, член на борда на директорите на FCA и изпълнителен директор за стратегията и конкуренцията, заяви в прессъобщението, че създаването на GFIN ще помогне на организациите да се възползват от предимствата на иновациите в областта на финансовите услуги за потребителите, като същевременно управляват потенциалните щети.
Новият алианс е част от по-нататъшното прилагане и развитие на успешния прогрес на глобалния финтех „пясъчник“ на FCA, стартиран по-рано тази година.
Докладът от юли, проведен от големия иновационен център DAG Global и Deep Knowledge Analytics, заяви, че Великобритания трябва да стане лидер в технологията на блокчейн и крипто икономиката до 2022 г.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.