Органът за финансов надзор на Обединеното кралство (FCA) защити строгите си правила за криптовалутите в отговор на твърденията, че те могат да попречат на иновациите.
Вал Смит, ръководител на отдел „Плащания и дигитални активи“ FCA, подчерта значението на поддържането на строги стандарти за защита на потребителите и целостта на финансовите пазари.
Тя предупреди, че занижаването на стандартите може да застраши сигурността и да позволи незаконни дейности, като например финансиране на тероризма.
Смит призна критиките по отношение на малкия брой регистрирани крипто компании, но поясни, че заявленията се оценяват внимателно, а не се отхвърлят произволно.
Въпреки опасенията на крипто общността относно продължителния процес на регистрация – само четири от 35 заявления са били одобрени през изминалата година – Смит заяви, че FCA се ангажира да подкрепя бизнеса чрез консултации преди подаване на заявленията.
Освен това FCA и Bank of England стартираха Sandbox инициатива, за да проучат употребата на технологията на дигиталната счетоводна книга в управлението на финансови ценни книжа.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.