Както съобщи CNBC, Обединеното кралство ще създаде цялостна рамка за регулиране на криптовалутите през следващата година.
Планът бе потвърден от икономическият секретар на Министерството на финансите на Обединеното кралство, Андрю Грифит, в понеделник.
Великобритания се надява да се позиционира като водещ световен крипто център и през февруари публикува предложения за регулиране на криптовалутите.
Периодът за консултациите на правителството по тези предложения ще продължи до края на април. Грифит отбеляза, че след излизането си от Европейския съюз, Обединеното кралство вече има пълен контрол върху собственото си законодателство.
Това означава, че правителството може да взема решения относно крипто регулациите самостоятелно, без да ги съгласува с други държави. Грифит сподели, че е важно Обединеното кралство да се възползва от тази възможност и подчерта необходимостта да подходи към гъвкаво и пропорционално регулиране.
За разлика от неотдавнашните действия, предприети от регулаторните органи на САЩ, Обединеното кралство има за цел да привлече крипто компаниите да установят бизнеса си в страната.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Анализатор споделя прогнози за Биткойн, Етериум и няколко други алткойна
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) използва съществуващите закони за ценните книжа, за да регулира много алткойни и заведе съдебни дела срещу борси за предлагане на инвестиции. За разлика от тях Грифит заяви, че Обединеното кралство планира да включи действащите закони с някои нови, за да регулира криптовалутите.
Парламентът вече разглежда законопроекта за финансовите услуги и пазари като пример за законодателство, което е частично ориентирано към зараждащата се индустрия на блокчейн технологията и криптовалутите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.