Огромната потребителска база също се римува с годишната нетна печалба на Facebook, която възлиза на $ 15,943 спрямо статистиката представена от социалната медия. Въпросната сума е доста по-голяма в сравнение с това, което правят повечето крипто обмени. Ами какво ще стане ако Facebook изгради своя собствена борса за тъговия на криптовалути?
За начало, крипто обменът на Facebook ще бъде огромен. Това е много привлекателен стимул и като се има предвид готовия пазар, има смисъл Facebook да инвестира в него.
Това може да е просто спекулация, но имаше много силни индикации, че това твърдение може да се случи много скоро. Бивш член на борда в Coinbase, Дейвид Маркъс, подаде оставка, като се позовава на конфликт на интереси и след това е назначен да оглави крипто дивизия във Facebook. Coinbase пък е една от най-големите платформи за търговия на криптовалути в света.
Има два варианта:
Първи вариант: Coinbase планира да изгради социална мрежа и Маркъс избира да работи за Facebook, защото са конкурентно способни на такъв тип проект.
Втори вариант: Facebook планира да изгради своя собсвена борса и Маркъс не може да работи в две конкурентни борси.
Ще купи ли Facebook Coinbase?</s tron g>
Но какво би станало, ако FaceBook планира да купи Coinbase? В такъв случай крайният резултат все пак е, че Facebook притежава криптообмен. Това е много реална перспектива.
В момента обаче Facebook твърди, че се интересува само от технологията на блокчейн и че няма желание да придобие или да изгради криптообмен. Но ако трябва да погледнем в по дългосрочен план, това решение не би било толкова изненадващо. Все повече големи коопорации и компании се насочват към критпо и по-скоро блокчейн технологията. Facebook е поредната
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.