Върховният съд на Китай е постановил, че доказателства, заверени с блокчейн технология, са обвързващи при съдебни спорове, в официално съобщение, публикувано днес, 7-ми септември.
Според днешното съобщение Върховният съд заявява, че:
Интернет съдилищата трябва да признават цифрови данни, които се представят като доказателство, ако съответните страни съберат и съхраняват тези данни чрез блокчейн с цифрови подписи, надеждни времеви марки и проверка на хеш стойността или чрез платформа за цифрово отлагане и могат да докажат автентичността на използваната технология.
В началото на август 2017 г. китайският град Хангжу в провинция Жейянг открил съд, посветен на обработването на съдебни процеси за свързани с интернет спорове в онлайн платформата „netcourt“. Съдът се занимава с първия си случай с правно валидни доказателства, получени от блокчейн през януари.
Китай в момента разполага с още две интернет съдилища, предназначени за столицата на страната, Пекин, както и за южния град Гуанджоу.
Както отбелязва сегмент на Cointelegraph, иновациите, свързани с блокчейн, не само са законно признати като способни да удостоверяват доказателства, но дори – както в случая с интелигентните договори – се считат за способни да се превърнат в основна иновационна сила в правната сфера. Непроменяемите данни с времева маркировка, генерирани в блокчейн, осигуряват осезаема пътека, с която интелигентните договори взаимодействат съгласно предварително обвързващи правила.
По-рано това лято Комисията по право на Великобритания обяви, че ще преразгледа правните рамки, за да гарантира, че британските съдилища ще останат „конкурентен“ избор за бизнеса, използващ интелигентни договори, и ще се стреми да предложи необходимата гъвкавост и яснота, за да бъде в крак с технологичното развитие.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.