Не е новина, че правителствата не харесват криптовалутите. Някои държави търсят начини да ги забранят. След като Китай наложи забрана, те цензурираха и новините за тях. Много страни, включително Съединените щати, предупреждават гражданите да не инвестират във валути, като например „биткойн“.
От тази седмица (26 ноември), бизнесите в държавата ще могат да плащат данъци в биткойн </s tron g>чрез нова платформа – OhioCrypto.com – първата в САЩ.
За много ентусиасти, привлекателното при криптовалутие е самият факт, че тези валути не са подкрепени от правителства. Това прави по-трудно политиците да манипулират валутите. Но по същата причина държавите се стремят да отстранят криптовалутите.
Нагласата на щатът е технологично разумна и напредничава. „Виждам [биткойн] като легитимна форма на валута“, каза Джош Мандел на Wall Street Journal.
„Ohio Crypto.com ще приема биткойн за момента, но уебсайтът й добавя, че „очаква да добави още криптовалути в бъдеще“. Всички плащания се обработват от BitPay, услуга от трета страна за блокчейн разплащания. Само фирми, работещи в Охайо могат се възползват от услугите на сайта, но и физически лица ще могат да я използват, съобщава вестникът.
Това е добра новина за крипто света, тъй като стойността на BTC удари нови дъна. Криптовалутите продължават да се борят с репутацията си, че са полезни преди всичко за спекулации и пране на пари.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.