В мрежата на Cardano вече има изградени над 1000 проекта, според нейния разработчик Input Output.
Според туит на Input Output, броят на проектите, изградени на Cardano, сега е над 1000 и най-големият дял от тях са NFT колекции.
1003!
That’s how many projects are currently #BuildingOnCardano
Join us at @Consensus2022 or at the free #CardanoAtConsensus meetup in Austin on 6/08 & connect with some of the people behind some of #Cardano’s exciting projects!
Register here: https://t.co/Jw4PE2ZI2a pic.twitter.com/5nzigL8alD
— Input Output (@InputOutputHK) June 6, 2022
Други проекти, базирани на Cardano, включват стабилни монети, портфейли, оракули, протоколи за отпускане на заеми, платформи за метавселена, стартъп инкубатори, децентрализирани финансови протоколи, социални платформи и децентрализирани борси, наред с други.
Мрежата на криптовалутата непрекъснато нараства, откакто хардфоркът Alonzo интегрира функционалност за смарт договори, което й позволи да се конкурира с блокчейни като Етериум, BNB Chain и Solana. Според основателя на Cardano Чарлз Хоскинсън предстоящият хард форк на Cardano се очаква да донесе със себе си „масово подобрение на представянето“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano е най-държаната криптовалута по време на мечи пазар, гласи анкета
Проучване на водещия доставчик на данни за дигитални активи CryptoCompare показа, че хранилището с кодове на Cardano е отбелязало 12% увеличение на броя на приносите, направени преди внедряването на хард форка Vasil.
Последният отчет за активите на CryptoCompre подробно описва дейността на разработчиците на Cardano през последните няколко месеца, като т.нар. ‘commits‘ в GitHub наскоро нараснаха от 5 314 на 5 939, докато екипът се подготвя за хард форка Vasil, насрочен за 29 юни.
Докладът уточнява, че цената на Cardano падна със 17.1% миналия месец, за да затвори май на $0.63, което е „най-ниската цена в края на месеца, която ADA е виждала за повече от 12 месеца“.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.