Управляващата и технологична консултантска фирма GraySpark установи, че щатските долари са най-активно търгуваната фиатна валута срещу крипто, в ново проучване, публикувано на 4-ти септември.
Проучването се фокусира върху скорошната популярност на криптовалутите, която беше в своят в края на 2017 г., когато цената на Биткойн (BTC) достигна $20000.
Специалистите на GraySpark установиха, че крипто цените корелират с интереса от търсенето в Google. Например, колебанията в цената на Биткойн(BTC) между $19,000 и $20,000 съответстваха на рекордно високия брой търсения за „Bitcoin“ и „cryptocurrency“.
Освен това, изследователите заявяват, че обемът на крипто търговия е нараснал на повечето пазари, най-вече се търгува срещу основните фиатни валути, отбелязвайки, че през последните няколко години доларът се превърна в най-активно търгуваната фиатна валута в тази индустрия.
Проучването също така посочва, че през 2018 г. повече от 20 криптовалути имат пазарна капитализация над $1 милиард, след като общата пазарна капитализация на всички криптота достигна рекорден връх с над $800 милиарда през януари 2018 г.
Изследването разделя страните на три групи въз основа на твърдостта на официалната позиция на страната към криптото: Австралия, Южна Корея, Швейцария и Япония са сред тези, които бързо успяха да приемат крипто регулиране и да популяризират дигиталните валутни продукти; Канада, САЩ, Русия и други съобщават за по-голяма предпазливост по отношение на подхода към новия клас активи. Китай и Колумбия са групирани заедно като страни, чиито правителства са поели по-строги позиции по отношение на криптото, въвеждайки забрани и други ограничения.
Докладът на GraySpark също така отбелязва липсата на доверени решения за попечителство в крипто индустрията, като твърди, че пазарът чака големи къщи, като базирания в САЩ State Street и Northern Trust.
Общият интерес към цифровите активи е подтикнал големите университети да стартират курсове, посветени на нововъзникващите технологии. Проучването на Coinbase показа, че 42% от 50-те най-големи университета в света предлагат поне един курс по криптовалути и блокчейн.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.